ADAM-BARON-skorzane-torebki-8
Fot. mat. prasowe
shopping

Jaka powinna być idealna torebka? Piękna i funkcjonalna!

Modele polskiej marki Adam Baron to prawdziwy hit!

Redakcja VIVA! 22 grudnia 2020 11:12
ADAM-BARON-skorzane-torebki-8
Fot. mat. prasowe

ADAM BARON to polska marka luksusowych toreb oraz akcesoriów skórzanych dla niej i dla niego, która ma długą tradycję - powstała w 1993 roku. W swoim znaku ma jednorożca – symbol unikatowości, siły i dostojeństwa. Produkty z logo ADAM BARON od ponad 25 lat wykonywane są z naturalnych, włoskich skór bydlęcych wysokiej klasy. Ich produkcja odbywa się w kaletniczej manufakturze w Nowym Sączu tradycyjnymi metodami wytwórczymi. 

 

ADAM BARON - historia marki

 

Początki marki sięgają czasów intensywnych zmian ustrojowych w Polsce, zachodzących na początku lat 90-tych XX wieku. Czasy się zmieniały. Polityczna, gospodarcza i osobista wolność jakie nastały, dawały możliwość bardziej autentycznego życia, zgodnego z własnymi przekonaniami. Na nowo można było bez narzuconych wzorców kreować rzeczywistość. Na ulicach, w miejsce „szaroburych” ubrań charakterystycznych dla mijających czasów, zaczęły pojawiać się kolory. A poprzez garderobę – stój i styl ubierania się – podkreślać i wyrażać swoją osobowość. W tym czasie Nowy Sącz, położony w malowniczych zakątkach Beskidu Sądeckiego, stał się swoistym zagłębiem kaletniczym. Wtedy to Adam Baron, z wykształcenia inżynier, z zamiłowania wielbiciel muzyki i sztuki, postanowił samodzielnie tworzyć galanterię skórzaną – torby, torebki i akcesoria skórzane. Fascynował go zapach i dotyk świeżo wyprawionej skóry, posiadał umiejętności techniczne oraz, jak mu się wydawało, zmysł estetyczny. Chciał tworzyć dla osób ceniących sobie niezależność i świadome życie. Chcących doświadczać życia w pełni. Chciał by galanteria skórzana, jako podstawowe obok obuwia uzupełnienie ubioru, pomagała im w zewnętrznej emanacji swojej osobowości.

Zafascynowany prawdziwą włoską skórą, zainspirowany tradycją mistrzów sztuki kaletniczej oraz zwykłym życiem, tym co w nim prawdziwe i autentyczne, Adam Baron zaczął tworzyć pierwsze wyroby. Do każdego z nich podchodził indywidualnie, wypracowując autorytet wśród ludzi poszukujących czegoś więcej niż masowa produkcja. Tak powstała rodzinna kaletnicza manufaktura, w której do dnia dzisiejszego odbywa się produkcja. Tu w rękach doświadczonych kaletników naturalne skóry ujawniają swój prawdziwy potencjał. Kunszt starannego wykonania wydobywa z nich prawdziwe piękno, dzięki czemu może powstać coś znacznie większego niż po prostu torba. Marka ADAM BARON cały czas pozostaje wierna tradycyjnym metodom wytwórczym i sztuce rzemieślniczej bo autentycznego charakteru nie produkuje się w fabryce. Niezależność i autentyczność na stałe zakodowane są w jego DNA, a poszczególne kolekcje składają hołd wartości świadomego życia. W którym nie wszystko jest oczywiste i nie wszystko jest na pokaz. W którym część tajemnic i sekretów zatrzymuje się tylko dla siebie.

ADAM-BARON-skorzane-torebki-2
Fot. mat. prasowe

Galanteria skórzana z bogatą tradycją


Do rąk klientów trafiają unikatowe wyroby, pojedyncze sztuki. Produkty trwałe i wytrzymałe fizycznie – odporne na próbę czasu. „Silne” torby, na które firma daje 5-letnią gwarancję.  W ofercie marki znajdują się różne typy torebek damskich: miejskie, wieczorowe, podróżne, shopperki, a także worki, męskie teczki biznesowe, aktówki, torby na laptopa, listonoszki, saszetki, raportówki czy torby lekarskie. Każda z toreb z logo ADAM BARON dzięki ręcznemu procesowi wytwórczemu ma indywidualny charakter i już zapisaną historię.

Zobacz całą kolekcję na adam-baron.pl

ADAM-BARON-skorzane-torebki-14
Fot. mat. prasowe

ADAM-BARON-skorzane-torebki-17
Fot. mat. prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.