Transseksualna modelka Theodora Quinlivan
Fot. Instagram @teddy_quinlivan
ZE ŚWIATA MODY

Gwiazda Louisa Vuittona i Marca Jacobsa, modelka Theodora Quinlivan, wyznała, że jest osobą transseksualną!

Co ją do tego skłoniło?

Marcin Brzeziński 18 września 2017 17:30
Transseksualna modelka Theodora Quinlivan
Fot. Instagram @teddy_quinlivan

23-letnia modelka Theodora Quinlivan (znana jako Teddy) wyznała w wywiadzie dla amerykańskiego kanału telewizyjnego CNN, że jest osobą transseksualną. Teddy została odkryta w 2015 roku przez dyrektora kreatywnego Louis Vuitton Nicolasa Ghesquiere. Od tego czasu była gwiazdą wielu pokazów i kampanii reklamowych tego francuskiego domu mody. Polubił ją także Marc Jacobs i stała się jedną z jego muz. Podczas ostatniego nowojorskiego Tygodnia Mody widzieliśmy Theodorę Quinlivan także na pokazach Jeremmy’ego Scotta, Coach i Self Portrait. Co skłoniło uznaną gwiazdę światowych wybiegów do podzielenia się z nami swoją tajemnicą?

 

Transseksualna modelka Theodora Quinlivan
Fot. Instagram @teddy_quinlivan

Transseksualna modelka Theodora Quinlivan na pokazie domu mody Louis Vuitton na wiosnę/lato 2017 i Christian Dior Haute Couture na jesień/zimę 2017-2018.

 

 

Polecamy też: Pamiętacie „najpiękniejszą dziewczynkę świata”? Zobaczcie, jak dziś wygląda Thylane Blondeau! Czy nadal zachwyca urodą?
 

 

Theodora Quinlivan: Niech nas zobaczą!

„Nie mogę dłużej milczeć”, powiedziała CNN Theodora Quinlivan, która jak się okazuje operację zmiany płci przeszła w wieku 16 lata. „Zdecydowałam się ujawnić moją tożsamość, bo osoby transseksualne spotyka wciąż wiele nienawiści i przemocy. Szczególnie zaś kolorowe kobiety. Za czasów prezydentury Obamy dokonał się znaczący postęp, ale teraz jakbyśmy cofali się w czasie. Ważne więc abyśmy pokazywali, że istniejemy. Mam nadzieję, że moja szczerość sprawi, że świat mody stanie się jeszcze bardzie tolerancyjny, akceptujący i różnorodny”. I Theodora Quinlivan na razie na świecie mody się nie zawiodła. Z wyrazami sympatii i wsparcia dla modelki pośpieszył od razu m. in. jej przyjaciel Marc Jacobs. A my na koniec przypomnijmy inne tegoroczne wydarzenie. Gwiazdą marcowego wydania francuskiej edycji miesięcznika „Vogue” po raz pierwszy w historii była transseksualna modelka Valentina Sampaio.

 

Transseksualna modelka Theodora Quinlivan
Fot. Instagram @teddy_quinlivan

23-letnia transseksualna modelka Theodora Quinlivan.

 

Polecamy też: Modelki, które mają najwięcej obserwujących na Instagramie! Zwyciężczyni ma ponad 80 milionów fanów!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.