Transseksualna modelka Theodora Quinlivan
Fot. Instagram @teddy_quinlivan
ZE ŚWIATA MODY

Gwiazda Louisa Vuittona i Marca Jacobsa, modelka Theodora Quinlivan, wyznała, że jest osobą transseksualną!

Co ją do tego skłoniło?

Marcin Brzeziński 18 września 2017 17:30
Transseksualna modelka Theodora Quinlivan
Fot. Instagram @teddy_quinlivan

23-letnia modelka Theodora Quinlivan (znana jako Teddy) wyznała w wywiadzie dla amerykańskiego kanału telewizyjnego CNN, że jest osobą transseksualną. Teddy została odkryta w 2015 roku przez dyrektora kreatywnego Louis Vuitton Nicolasa Ghesquiere. Od tego czasu była gwiazdą wielu pokazów i kampanii reklamowych tego francuskiego domu mody. Polubił ją także Marc Jacobs i stała się jedną z jego muz. Podczas ostatniego nowojorskiego Tygodnia Mody widzieliśmy Theodorę Quinlivan także na pokazach Jeremmy’ego Scotta, Coach i Self Portrait. Co skłoniło uznaną gwiazdę światowych wybiegów do podzielenia się z nami swoją tajemnicą?

 

Transseksualna modelka Theodora Quinlivan
Fot. Instagram @teddy_quinlivan

Transseksualna modelka Theodora Quinlivan na pokazie domu mody Louis Vuitton na wiosnę/lato 2017 i Christian Dior Haute Couture na jesień/zimę 2017-2018.

 

 

Polecamy też: Pamiętacie „najpiękniejszą dziewczynkę świata”? Zobaczcie, jak dziś wygląda Thylane Blondeau! Czy nadal zachwyca urodą?
 

 

Theodora Quinlivan: Niech nas zobaczą!

„Nie mogę dłużej milczeć”, powiedziała CNN Theodora Quinlivan, która jak się okazuje operację zmiany płci przeszła w wieku 16 lata. „Zdecydowałam się ujawnić moją tożsamość, bo osoby transseksualne spotyka wciąż wiele nienawiści i przemocy. Szczególnie zaś kolorowe kobiety. Za czasów prezydentury Obamy dokonał się znaczący postęp, ale teraz jakbyśmy cofali się w czasie. Ważne więc abyśmy pokazywali, że istniejemy. Mam nadzieję, że moja szczerość sprawi, że świat mody stanie się jeszcze bardzie tolerancyjny, akceptujący i różnorodny”. I Theodora Quinlivan na razie na świecie mody się nie zawiodła. Z wyrazami sympatii i wsparcia dla modelki pośpieszył od razu m. in. jej przyjaciel Marc Jacobs. A my na koniec przypomnijmy inne tegoroczne wydarzenie. Gwiazdą marcowego wydania francuskiej edycji miesięcznika „Vogue” po raz pierwszy w historii była transseksualna modelka Valentina Sampaio.

 

Transseksualna modelka Theodora Quinlivan
Fot. Instagram @teddy_quinlivan

23-letnia transseksualna modelka Theodora Quinlivan.

 

Polecamy też: Modelki, które mają najwięcej obserwujących na Instagramie! Zwyciężczyni ma ponad 80 milionów fanów!

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.