Pierwszy transseksualny model gwiazdą pokazów w Paryżu
Fot. Instagram @krowwithak
ZE ŚWIATA MODY

Pierwszy transseksualny model gwiazdą pokazów w Paryżu!

Przez sześć lat, oglądaliśmy go na wybiegach jako… kobietę!

Marcin Brzeziński 15 marca 2019 18:29
Pierwszy transseksualny model gwiazdą pokazów w Paryżu
Fot. Instagram @krowwithak

Kanadyjczyk Krow Kian (23 lata) nie krył wzruszenia, gdy pojawił się na wybiegu kolekcji Louis Vuitton w Paryżu. Dlaczego? Mało kto z widzów zapewne zdawał sobie sprawę, że przez długi czas, bo prawie sześć lat, oglądaliśmy go na nim jako… kobietę. A teraz po raz pierwszy wystąpił na nim jako mężczyzna! Krow Kian nie robi z tego jednak tajemnicy. Śmiało przyznaje, że przeszedł zmianę płci.
Nie tylko dyrektor kreatywny LV Nicolas Ghesquière dał szansę transseksualnemu modelowi podczas ostatniego Tygodnia Mody w Paryżu. Krow Kian wziął również udział w pokazach Haidera Ackermanna, Alexandra McQueena, Acne i Balmain. To jeszcze nie koniec jego sukcesów. Model jest także gwiazdą okładek prestiżowych magazynów Dazed i L’Uomo Vogue. Tę popularność tak komentuje Nicolas Ghesquière: „Jego osoba pokazuje, że moda może służyć zmianie i budowaniu nowych standardów równości. Krow Kian daje nadzieję i uczy nas, jak staroświeckie jest nasze pojmowanie świata, który kategorycznie dzielimy na to, co męskie i to, co kobiece”.

Nowy świat mody

Nie należy zapominać, że drogę do kariery Krow Kianowi utorowały jego transseksualne koleżanki. „Nie mogę dłużej milczeć”, powiedziała w amerykańskim kanale telewizyjnym CNN 23-letnia modelka Theodora „Teddy” Quinlivan i wyznała, że w wieku 16 lat przeszła operację zmiany płci. Teddy została odkryta w 2015 roku przez wspomnianego już Nicolasa Ghesquière. Od tego czasu była gwiazdą wielu pokazów i kampanii reklamowych tego francuskiego domu mody. Widzieliśmy ją także na wybiegach Marca Jacobsa, Gucci i Jeremy’ego Scotta. Dlaczego pomimo tylu sukcesów zdecydowała się się ujawnić swój sekret?
„Osoby transseksualne spotyka wciąż wiele nienawiści i przemocy. Szczególnie zaś kolorowe kobiety. Za czasów prezydentury Obamy dokonał się znaczący postęp, ale teraz jakbyśmy cofali się w czasie. Ważne więc abyśmy pokazywali, że istniejemy. Mam nadzieję, że moja szczerość sprawi, że świat mody stanie się jeszcze bardzie tolerancyjny, akceptujący i różnorodny”, mówiła przejęta w CNN. I Theodora Quinlivan na świecie mody się nie zawiodła. Z wyrazami sympatii i wsparcia dla modelki pośpieszył od razu m. in. jej przyjaciel Marc Jacobs. Niedługo potem francuski Vogue po raz pierwszy w historii umieścił na okładce transseksualną modelkę Valentinę Sampaio. Nie ma wątpliwości, świat mody zmienia się na naszych oczach! A kolejnym tego dowodem są ostatnie sukcesy 23-letniego Krow Kiana.

Krow Kian na pokazie damskiej kolekcji Louis Vuitton na jesień 2019.

Pierwszy transseksualny model gwiazdą pokazów w Paryżu
Fot. Instagram @krowwithak

Krow Kian na pokazie damskiej kolekcji Alexandra McQueena na jesień 2019.

Pierwszy transseksualny model gwiazdą pokazów w Paryżu
Fot. Instagram @krowwithak

Krow Kian na pokazie damskiej kolekcji Haidera Ackermanna na jesień 2019.

Pierwszy transseksualny model gwiazdą pokazów w Paryżu
Fot. Instagram @krowwithak

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.