Nie żyje Kate Spade, projektantka torebek. Popełniła samobójstwo
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Kate Spade. Amerykańska projektantka popełniła samobójstwo!

Miała 55 lat. Osierociła 13-letnią córkę…

Konrad Szczęsny 5 czerwca 2018 19:35
Nie żyje Kate Spade, projektantka torebek. Popełniła samobójstwo
Fot. East News

To ogromna strata dla świata mody i niewyobrażalna tragedia dla jej 13-letniej córeczki. Kate Spade, 55-letnia projektantka, która stworzyła międzynarodowe imperium torebek, popełniła samobójstwo. Jej ciało odnaleźli pracownicy firmy sprzątającej. Póki co nie wiadomo, dlaczego zdecydowała się na tak dramatyczny krok.

Kate Spade popełniła samobójstwo w swoim apartamencie

Media za oceanem donoszą, że Kate Spade powiesiła się w sypialni swego apartamentu przy Park Avenue w Nowym Yorku. Zostawiła list pożegnalny, jednak jego treści nie ujawniono. Projektantka osierociła 13-letnią córeczkę.

Kim była Kate Spade?

Jej pracowitość i wizjonerstwo sprawiły, że w latach 90. stworzyła modowe imperium. Kate Spade zaczynała od projektowania dodatków, takich jak torebki i portfele, jednak w miarę rozwoju marki zajęła się również projektowaniem ubrań i akcesoriów do wystroju wnętrz. Na terenie jedynie Stanów Zjednoczonych mogła pochwalić się imponującą liczbą 140 butików!  Za granicą jest ich dziś ponad 170. 11 lat temu Kate Spade sprzedała swoją firmę za dwa miliardy dolarów i... otworzyła nową o nazwie Frances Valentine.

Wydawało się, że Kate Spade jest szczęśliwa. Była w udanym związku: od 24 lat jej mężem był Andrew Spade, brat aktora Davida Spade. Para wspólnie wychowywała córkę Frances. Zszokowany świat mody zastanawia się, dlaczego osoba, która odniosła tak gigantyczny sukces targnęła się na swoje życie. 

Z mężem Andrew

Kate Spade z meżem Andrew Spade
Fot. Getty Images

Z kolegą po fachu Michaelem Korsem

Kate Spade z Michaelem Korsem
Fot. Getty Images

Słynne logo Kate Spade

logo Kate Spade
Fot. Getty Images

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.