Nie żyje Kate Spade, projektantka torebek. Popełniła samobójstwo
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Kate Spade. Amerykańska projektantka popełniła samobójstwo!

Miała 55 lat. Osierociła 13-letnią córkę…

Konrad Szczęsny 5 czerwca 2018 19:35
Nie żyje Kate Spade, projektantka torebek. Popełniła samobójstwo
Fot. East News

To ogromna strata dla świata mody i niewyobrażalna tragedia dla jej 13-letniej córeczki. Kate Spade, 55-letnia projektantka, która stworzyła międzynarodowe imperium torebek, popełniła samobójstwo. Jej ciało odnaleźli pracownicy firmy sprzątającej. Póki co nie wiadomo, dlaczego zdecydowała się na tak dramatyczny krok.

Kate Spade popełniła samobójstwo w swoim apartamencie

Media za oceanem donoszą, że Kate Spade powiesiła się w sypialni swego apartamentu przy Park Avenue w Nowym Yorku. Zostawiła list pożegnalny, jednak jego treści nie ujawniono. Projektantka osierociła 13-letnią córeczkę.

Kim była Kate Spade?

Jej pracowitość i wizjonerstwo sprawiły, że w latach 90. stworzyła modowe imperium. Kate Spade zaczynała od projektowania dodatków, takich jak torebki i portfele, jednak w miarę rozwoju marki zajęła się również projektowaniem ubrań i akcesoriów do wystroju wnętrz. Na terenie jedynie Stanów Zjednoczonych mogła pochwalić się imponującą liczbą 140 butików!  Za granicą jest ich dziś ponad 170. 11 lat temu Kate Spade sprzedała swoją firmę za dwa miliardy dolarów i... otworzyła nową o nazwie Frances Valentine.

Wydawało się, że Kate Spade jest szczęśliwa. Była w udanym związku: od 24 lat jej mężem był Andrew Spade, brat aktora Davida Spade. Para wspólnie wychowywała córkę Frances. Zszokowany świat mody zastanawia się, dlaczego osoba, która odniosła tak gigantyczny sukces targnęła się na swoje życie. 

Z mężem Andrew

Kate Spade z meżem Andrew Spade
Fot. Getty Images

Z kolegą po fachu Michaelem Korsem

Kate Spade z Michaelem Korsem
Fot. Getty Images

Słynne logo Kate Spade

logo Kate Spade
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?