Jeremy Scott mn
Fot. Robert Smith/Patrick McMullan via Getty Images
Ze świata mody

Jeremy Scott odchodzi z Moschino

Dlaczego podjął taką decyzję? 

Aleksandra Trendak 21 marca 2023 12:30
Jeremy Scott mn
Fot. Robert Smith/Patrick McMullan via Getty Images

W świecie mody znów zawrzało, gdyż niezwykły projektant Jeremy Scott ogłosił, że odchodzi od Moschino, z którym był związany od dziesięciu lat! Zdaniem wielu marka założona w 1983 roku przez Franco Moschino, nie istnieje. Jego kolorowe i ekscentryczne projekty, które zawierały wiele ciekawych innowacji zagwarantowały marce niezwykły rozgłos i upozycjonowały markę na wysokim poziomie. Jak będzie wyglądało Moschino bez Jeremy’ego Scotta? Dlaczego projektant rozstaje się z marką po tak długim czasie? Jakie gwiazdy uwielbiały projekty ekscentrycznego dyrektora kreatywnego? 

ZOBACZ TEŻ: Jak obraz Daliego stał się inspiracją najnowszej kolekcji Moschino na jesień-zimę 2023/2024?

Dlaczego Jeremy Scott odchodzi z Moschino? 

Jeremy Scott, ekscentryczny kreator mody, który dołączył do Moschino w 2013 roku, po tym jak zastąpił na stanowisku dyrektora kreatywnego Rossellę Jardini, która w latach 90-tych przejęła kontrolę po zmarłym Franco Moschino. Swoją pierwszą kolekcję zaprezentował jesienią 2014 roku, którą podbił serca wielu osób i jasno zaznaczył, że dom mody obiera nowy kurs. Zyskał miano “ostatniego buntownika branży modowej” oraz “najodważniejszego projektanta popkultury”, nic dziwnego, gdyż jego projekty zawsze wyłamywały się ze znanych kanonów i bardzo szybko stawały się wiralowymi hitami sprzedaży. 

20 marca 2023 na Instagramie Jeremy’ego Scotta pojawił się post z poniższym wpisem: 

Dziś, po dziesięciu latach, ogłaszam, że opuszczam Moschino. Miałem okazję tworzyć wspaniałe projekty, które będą żyć wiecznie. Jestem wdzięczny za całą miłość i wsparcie, które otrzymałem w ciągu ostatniej dekady. Kończę ten rozdział - jestem pełen ekscytacji i nie mogę się doczekać, żeby podzielić się z Wami tym, co będzie dalej. 

O rezygnacji Scotta ze stanowiska dyrektora kreatywnego Moschino poinformował też Massimo Ferretti – prezes wykonawczy właściciela domu mody, koncernu Aeffe, który w oświadczeniu mówi następująco: 

Jestem szczęśliwy, że miałem okazję pracować z twórczą siłą, jaką jest Jeremy Scott. Chciałbym mu podziękować za dziesięć lat zaangażowania w dziedzictwo Franco Moschino oraz za wprowadzenie odrębnej i radosnej wizji, która na zawsze będzie częścią historii marki. 

Gwiazdy w kreacjach Jeremy’ego Scotta 

Wiadomość o odejściu Jeremy’ego Scotta z Moschino była ogromnym zaskoczeniem dla świata mody. Był on ukochanym projektantem wielu gwiazd, które tak jak on kochały kamp i szalone rozwiązania w swoich kreacjach. Jego projekty pojawiały się na największych czerwonych dywanach na świecie, między innymi podczas MET Gali. Jeremy stworzył między innymi nietuzinkową stylizację Katy Perry w kształcie diamentowego żyrandolu w 2019 roku lub Cardi B, która opływała tysiącem pereł. Do miłośniczek jego nietypowego stylu należały także Madonna, Bella Hadid oraz Khloe Kardashian

Pożegnania zrodziły mnóstwo pytań, między innymi kto przejmie stery Moschino? Dlaczego Jeremy Scott odszedł ze stanowiska? Niestety odpowiedzi na te pytania jeszcze nie znamy, sytuacja wyklaruje się prawdopodobnie w przeciągu najbliższych tygodni. W ostatnim czasie świat mody bardzo mocno się zmienił, w wielu domach kreatywnych zasiedli nowi dyrektorzy kreatywni, którzy będą nadawać markom nowego ducha. Jak myślicie jakie działania podjemie Jeremy Scott? Kto go zastąpi w Moschino?  

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.