OLGA TOKARCZUK KRÓLEWSKI BANKIET
Fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News
O tym się mówi

Olga Tokarczuk na bankiecie noblowskim w Sztokholmie!

Czy Noblistka nie zdążyła się przebrać?

Agata Zych 10 grudnia 2019 20:29
OLGA TOKARCZUK KRÓLEWSKI BANKIET
Fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

W Sztokholmie kilka godzin temu zakończyła się ceremonia wręczenia laureatom Nagrody Nobla. Laureatka literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk odebrała dzisiaj, 10 grudnia 2019 roku złoty medal z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Nagroda Nobla w dziedzinie literatury trafiła do pisarza tworzącego w języku polskim po raz piąty. Olga Tokarczuk jest drugą kobietą i pierwszą polską prozaiczką, która została nagrodzona tym największym zaszczytem literackim na świecie. Wcześniej, w 1996 roku, Akademia Szwedzka doceniła poetkę Wisławę Szymborską. Wszyscy zapamiętamy tę wyjątkową chwilę, trzeba przyznać że Pani Olga w kreacji polskiej projektantki - Gosi Baczyńskiej wyglądała naprawdę pięknie. Suknia była wyjątkowo skromna, ale jednocześnie bardzo stylowa i elegancka. Olga Tokarczuk postawiła na minimalizm pod każdym względem. Fani Pani Olgi na Instagramie pisali:

Oglądam, jestem dumna! Ślicznie Pani wygląda, łezka się w oku kręci!

Brawo! Wygląda Pani cudownie!

Wielka duma! Wygląda Pani zjawiskowo!

Olga Tokarczuk, Nobel
Fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Jak prezentowała się Olga Tokarczuk na bankiecie noblowskim, w filharmonii w sztokholmskim ratuszu?

10 grudnia 2019, to wyjątkowy dzień dla polskiej Noblistki, pełen wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Wizerunek Olgi Tokarczuk jest naprawdę świetnie dopracowany i przemyślany. Spójny z temperamentem i charakterem pisarki, poza tym doskonale podkreśla wagę tej wyjątkowej chwili. Na bankiecie noblowskim, w filharmonii w sztokholmskim ratuszu, z udziałem szwedzkiej rodziny królewskiej - Olga Tokarczuk miała wystąpić w kreacji projektu Tomasza Ossolińskiego. Projektant słynie z doskonałego wyczucia klasyki i ponadczasowej elegancji. Na profilu na Instagramie projektanta pojawiła się następująca wypowiedź:

(...) Czas ogłosić, iż przygotowuję Noblistce suknię na bankiet królewski, który odbędzie się w Sztokholmie 10 grudnia. Pracuję również nad frakami i garniturami dla Jej męża i syna.

Okazuje się jednak, że Olga Tokarczuk pojawiła się w kreacji Gosi Baczyńskiej, tej samej w której odbierała nagrodę. Czy Noblistka nie zdążyła się przebrać? Na profilu Olgi Tokarczuk pojawiły się również zdjęcia prezentujące dania, które są serwowane podczas kolacji. Przystawka wygląda naprawdę smacznie! 

bankiet noblowski 2019
Fot. East News

Olga Tokarczuk, bankiet
Fot. East News

Przystawka, bakiet noblowski
Fot. East News

Olga Tokarczuk, bankiet w Sztokholmie
Fot. Instagram/Olga Tokarczuk

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.