Sonia Rykiel w krótkich włosach
VIVA! Tylko u nas

Nie żyje wybitna projektantka Sonia Rykiel!

Patrycja Ceglińska 25 sierpnia 2016 12:05
Sonia Rykiel w krótkich włosach

Nie żyje Sonia Rykiel! Francuska projektantka polskiego pochodzenia zmarła w wieku 86 lat! Od wielu lat designerka zmagała się z chorobą Parkinsona. Sonia Rykiel była założycielką domu mody sygnowanego jej imieniem i nazwiskiem. W 1968 roku otworzyła swój pierwszy butik w Paryżu, a z roku na rok poszerzała swoją działalność. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, a jej znakiem rozpoznawczym były ogniście rude włosy. W swojej biografii, którą wydała w 2012 roku - "Nie zapomnij, że gram" wyznała, że zmaga się z Parkinsonem, ale nie chciała mówić nawet o tym swoim bliskim.

Opierałam się temu, wahałam się, starałam się niczego nie pokazywać, udawać, że nie dzieje się nic złego. To niemożliwe. Myślałam, że to nie jestem ja - napisała.

Jakiś czas temu Sonia Rykiel odsunęła się od biznesu, a jej majątkiem zajęła się córka Nathalie.

 

Zobacz: Kolekcja Sonii Rykiel: Barwy jesieni

Nie żyje Sonia Rykiel.

Sonia Rykiel w rudych włosach

Projektantka zmagała się z Parkinsonem

Sonia Rykiel w futrze

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.