Sonia Rykiel w krótkich włosach
VIVA! Tylko u nas

Nie żyje wybitna projektantka Sonia Rykiel!

Patrycja Ceglińska 25 sierpnia 2016 12:05
Sonia Rykiel w krótkich włosach

Nie żyje Sonia Rykiel! Francuska projektantka polskiego pochodzenia zmarła w wieku 86 lat! Od wielu lat designerka zmagała się z chorobą Parkinsona. Sonia Rykiel była założycielką domu mody sygnowanego jej imieniem i nazwiskiem. W 1968 roku otworzyła swój pierwszy butik w Paryżu, a z roku na rok poszerzała swoją działalność. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, a jej znakiem rozpoznawczym były ogniście rude włosy. W swojej biografii, którą wydała w 2012 roku - "Nie zapomnij, że gram" wyznała, że zmaga się z Parkinsonem, ale nie chciała mówić nawet o tym swoim bliskim.

Opierałam się temu, wahałam się, starałam się niczego nie pokazywać, udawać, że nie dzieje się nic złego. To niemożliwe. Myślałam, że to nie jestem ja - napisała.

Jakiś czas temu Sonia Rykiel odsunęła się od biznesu, a jej majątkiem zajęła się córka Nathalie.

 

Zobacz: Kolekcja Sonii Rykiel: Barwy jesieni

Nie żyje Sonia Rykiel.

Sonia Rykiel w rudych włosach

Projektantka zmagała się z Parkinsonem

Sonia Rykiel w futrze

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.