Sonia Rykiel w krótkich włosach
VIVA! Tylko u nas

Nie żyje wybitna projektantka Sonia Rykiel!

Patrycja Ceglińska 25 sierpnia 2016 12:05
Sonia Rykiel w krótkich włosach

Nie żyje Sonia Rykiel! Francuska projektantka polskiego pochodzenia zmarła w wieku 86 lat! Od wielu lat designerka zmagała się z chorobą Parkinsona. Sonia Rykiel była założycielką domu mody sygnowanego jej imieniem i nazwiskiem. W 1968 roku otworzyła swój pierwszy butik w Paryżu, a z roku na rok poszerzała swoją działalność. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, a jej znakiem rozpoznawczym były ogniście rude włosy. W swojej biografii, którą wydała w 2012 roku - "Nie zapomnij, że gram" wyznała, że zmaga się z Parkinsonem, ale nie chciała mówić nawet o tym swoim bliskim.

Opierałam się temu, wahałam się, starałam się niczego nie pokazywać, udawać, że nie dzieje się nic złego. To niemożliwe. Myślałam, że to nie jestem ja - napisała.

Jakiś czas temu Sonia Rykiel odsunęła się od biznesu, a jej majątkiem zajęła się córka Nathalie.

 

Zobacz: Kolekcja Sonii Rykiel: Barwy jesieni

Nie żyje Sonia Rykiel.

Sonia Rykiel w rudych włosach

Projektantka zmagała się z Parkinsonem

Sonia Rykiel w futrze

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?