Marcin Marczak 10 lutego 2017 17:15
1/8
vogue sesja
Copyright @
1/8

Redakcja Vogue'a najsłynniejszego pisma o modzie przez niemal całą swoją historię 125-letnią powstrzymywała się od politycznych komentarzy. W 2016 r. zrobiła jedyny wyjątek – otwarcie popierając Hillary Clinton.

Teraz robi go po raz drugi, choć w zdecydowanie bardziej subtelnej i wyrafinowanej formie. Jaki jest ideał amerykańskiej dziewczyny pyta autorka okładkowego tekstu? I natychmiast odpowiada sama, że go nie ma. Dodając, że warto o tym pamiętać w Ameryce, której władza szerzy uprzedzenia a prezydent chce wprowadzać antyimigracyjne restrykcje.

 

Na dowód tezy, że piękno ameryki bierze się z jej zróżnicowania redakcja ilustruje materiał sesją z udziałem 7 modelek o innym pochodzeniu etnicznym, typie urody, religii. Jest zarówno najsłynniejsza modelka plus size Ashley Graham, jak i mająca arabskie korzenie Gigi Hadid a oprócz nich są także Adwoa Aboah, Liu Wen, Vittoria Ceretti, Imaan Hammam i Kendall Jenner.  

 

Jestem Amerykanką nie dlatego jak wyglądam, ale dlatego, ze wierzę, że wszyscy są wolni i równi pisze autorka tekstu. Piękne słowa  

 

Zobacz zdjęcia sesji w naszej galerii! 

 

Polecamy też: Polka doceniona za granicą. Aleksandra Woroniecka została szefową działu moda francuskiego „Vogue’a”

2/8
Vogue sesja
Copyright @
2/8

3/8
Vogue sesja
Copyright @
3/8

4/8
Vogue sesja
Copyright @
4/8

5/8
Vogue sesja
Copyright @
5/8

6/8
Vogue sesja
Copyright @
6/8

7/8
Vogue sesja
Copyright @
7/8

8/8
Vogue sesja
Copyright @
8/8

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.