Marcin Marczak 10 lutego 2017 17:15
1/8
vogue sesja
Copyright @
1/8

Redakcja Vogue'a najsłynniejszego pisma o modzie przez niemal całą swoją historię 125-letnią powstrzymywała się od politycznych komentarzy. W 2016 r. zrobiła jedyny wyjątek – otwarcie popierając Hillary Clinton.

Teraz robi go po raz drugi, choć w zdecydowanie bardziej subtelnej i wyrafinowanej formie. Jaki jest ideał amerykańskiej dziewczyny pyta autorka okładkowego tekstu? I natychmiast odpowiada sama, że go nie ma. Dodając, że warto o tym pamiętać w Ameryce, której władza szerzy uprzedzenia a prezydent chce wprowadzać antyimigracyjne restrykcje.

 

Na dowód tezy, że piękno ameryki bierze się z jej zróżnicowania redakcja ilustruje materiał sesją z udziałem 7 modelek o innym pochodzeniu etnicznym, typie urody, religii. Jest zarówno najsłynniejsza modelka plus size Ashley Graham, jak i mająca arabskie korzenie Gigi Hadid a oprócz nich są także Adwoa Aboah, Liu Wen, Vittoria Ceretti, Imaan Hammam i Kendall Jenner.  

 

Jestem Amerykanką nie dlatego jak wyglądam, ale dlatego, ze wierzę, że wszyscy są wolni i równi pisze autorka tekstu. Piękne słowa  

 

Zobacz zdjęcia sesji w naszej galerii! 

 

Polecamy też: Polka doceniona za granicą. Aleksandra Woroniecka została szefową działu moda francuskiego „Vogue’a”

2/8
Vogue sesja
Copyright @
2/8

3/8
Vogue sesja
Copyright @
3/8

4/8
Vogue sesja
Copyright @
4/8

5/8
Vogue sesja
Copyright @
5/8

6/8
Vogue sesja
Copyright @
6/8

7/8
Vogue sesja
Copyright @
7/8

8/8
Vogue sesja
Copyright @
8/8

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!