Malgorzata-Kozuchowska-Gierek-film-2020
Fot. mat.prasowe
O tym się mówi

Małgorzata Kożuchowska jako żona Edwarda Gierka. Ta charakteryzacja robi wrażenie!

"Pokochałam już stylizacje i fryzury z lat 70."

Redakcja VIVA! 6 sierpnia 2020 14:15
Malgorzata-Kozuchowska-Gierek-film-2020
Fot. mat.prasowe

Trwają zdjęcia do produkcji filmu Gierek. Ekipa przebywa obecnie na Śląsku, a zdjęcia realizowane są w Ustroniu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Zawierciu. To jedna z największych produkcji filmowych tego roku 2020. Producent filmu, Janusz Iwanowski, prawie 30 lat gromadził informacje, które pomogły scenarzystom nadać ostateczny kształt filmowej historii. Sekretarza Gierka znał osobiście, to z nim podczas spotkań od lat porządkował wiedzę, zwłaszcza dotyczącą jego życia prywatnego. Akcja filmu toczy się w latach 1970 – 1982, kiedy Edward Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania.

Ale nie będzie to film polityczny – zapewnia producent. - Pokazujemy Edwarda Gierka za kulisami władzy, czyli to, czego ludzie dotychczas nie wiedzieli. Relacje rodzinne, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, będą istotną częścią tej historii, sam Gierek zaskoczy niejednego widza, a kobiety wzruszy do łez – dodaje Janusz Iwanowski

Małgorzata Kożuchowska jako żona Edwarda Gierka - metamorfoza w stylu lat 70.

Główni bohaterowie filmu, Michał Koterski i Małgorzata Kożuchowska, nie kryją faktu, iż jest to jedno z największych wyzwań zawodowych, z jakim przyszło się mierzyć aktorom. Małgorzata Kożuchowska, tak komentuje propozycję udziału w filmie:

Bardzo się ucieszyłam, kiedy dostałam propozycję zagrania Stasi Gierkowej. W końcu rola pierwszej damy PRL to nie lada gratka. Kiedy sięgnęłam po materiały archiwalne, pojawiły się wątpliwości - trudno dostrzec między nami podobieństwo... Podzieliłam się tymi wątpliwościami z producentami i reżyserem. Panowie rozwiali moje obawy: - „W naszej filmowej opowieści Stasia ma Twoje oczy, figurę i temperament”. Na planie panuje wspaniała, niemalże rodzinna atmosfera, i przyznam, że pokochałam już stylizacje i fryzury z lat 70-tych. Trzymajcie kciuki!”.

kadry-film-gierek-2020
Fot. mat.prasowe
 

Film-Gierek-kadry-z-filmu-malgorzata-kozuchowska
Fot. mat.prasowe

malgorzata-kozuchowska-gierek-2020
Fot. Instagram/MałgorzataKożuchowska

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.