Te stylizacje wokalisty przeszły do historii!

Marcin Brzeziński 25 czerwca 2019 13:32

To właśnie 56 lat temu w Londynie urodził się brytyjski piosenkarz, producent muzyczny i kompozytor George Michael. Był (wciąż trudno uwierzyć, że piszemy o nim w czasie przeszłym, choć od jego śmierci minęły już trzy lata…) nie tylko jednym z najważniejszych wokalistów muzyki rozrywkowej XX wieku, ale także niekwestionowaną ikoną stylu. Czasem podążał za trendami, a czasem je kreował. Zdjęcia z ponad 30. lat jego scenicznej kariery pokazują dobitnie, jak zmieniała się w tym czasie męska moda. Przypomnijmy parę niezapomnianych stylizacji wielkiego wokalisty.

Bliźnięta z Wham!

Wszystko zaczęło się na początku lat 80. George Michael i Andrew Ridgeley zapoczątkowali w zespole Wham! modę na… sceniczne bliźnięta. Co to znaczy? Bardzo często ubierali się identyczne, a były to stroje dość prowokujące np. ultrakrótkie białe szorty i osłaniające brzuchy T-shirty. W teledysku do piosenki Wake Me Up Before You Go-Go zamienili je na koszulki z napisem Choose Life (Wybierz życie). Ich autorką była zyskująca w tym czasie popularność brytyjska projektantka Katharine Hammett. W ten sposób Wham! przyczyniło się do wylansowania trendu na tak zwane „statement T-shirt” czyli „T-shirty z przesłaniem”.

George Michael i Andrew Ridgeley czyli zespół Wham!

Całkiem nowy George

Potem w życiu George’a Michaela przyszedł czas na luźne garnitury noszone z białym T-shirtem. Warty odnotowania jest również fakt, że ich obowiązkowym dopełnieniem były mokasyny i… białe skarpetki. Tak więc nie tylko Michael Jackson był ich ambasadorem! W roku 1985 podczas londyńskiego koncertu Live Aid poznaliśmy inny, ikoniczny wizerunek George’a Michaela. Składały się na na niego: czarna kurtka skórzana, biały T-shirt, jasne dżinsy i okulary Wayfarer marki Ray-Ban. Na pożegnalnym koncercie Wham! Michael pokazał czarną wersję tego zestawu. W niej rolę główną grała czarna skórzana kurtka z długimi frędzlami.

George Michael na pożegnalnym koncercie zespołu Wham!

Z krzyżykiem w uchu

Do najczęściej kopiowanych stylizacji z lata 80. należy bez wątpienia ta, którą George Michael zaprezentował w teledysku Faith z 1988 roku. Znowu zobaczyliśmy skórzaną kurtkę, biały koszulka na ramiączkach i dżinsy. Ale były też nowości. Pojawiły się skórzane bransolety z łańcuchami, a wayfarery zastąpiły lustrzane aviatory. Z jednego ucha wokalisty zwisał srebrny krzyżyk. I był to chyba najbardziej naładowany męskim seksapilem wizerunek, jaki kiedykolwiek stworzył. Na początku lat 90. George Michael eksperymentował zaś ze stylem słonecznego chłopca z Kalifornii (tu pokazywał nieco ciała) i dżinsowym mundurkiem.

George Michael w czasie pracy nad albumem „Faith".

W stronę klasyki

W 1992 roku George Michael wystąpił na Freddie Mercury Tribute Concert for AIDS Awareness, który był hołdem dla zmarłego lidera Queen. Piosenkarz wybrał na tę okazję świetnie skrojoną, pomarańczową marynarkę, do której przypiął czerwoną wstążkę - znak walki z AIDS. I ta stylizacja najlepiej zapowiadała drogę, którą dalej podążył. A była to wyrafinowana, klasyczna elegancja z okresu płyty Older i późniejszego. Szkoda, że nie poznamy dalszego ciągu tej modowej historii. A teraz zapraszamy do naszej galerii z niezapomnianymi stylizacjami George’a Michaela!

W 1992 roku George Michael wystąpił na Freddie Mercury Tribute Concert for AIDS Awareness.

1/10
George Michael
Copyright @East News
1/10

George Michael i Andrew Ridgeley czyli zespół Wham!

2/10
George Michael
Copyright @Pinterest
2/10

Ikoniczy wizerunek George'a Michael: czarna kurtka skórzana, biały T-shirt, jasne dżinsy i okulary Wayfarer marki Ray-Ban.

3/10
George Michael
Copyright @Getty Images
3/10

George Michael w dżinsowym total looku.

4/10
George Michael
Copyright @Getty Images
4/10

Kultowa stylizacji George'a Michaela z lata 80. z okresu wydania płyty „Faith”.

5/10
George Michael
Copyright @Getty Images
5/10

George Michael uwielbiał kapelusze.

6/10
George Michael
Copyright @Getty Images
6/10

George Michael  bardzo często eksperymentował ze stylem słonecznego chłopca z Kalifornii

7/10
George Michael
Copyright @Pinterest
7/10

George Michael w kolorowej kurtce z kolekcji Versace.
 

8/10
George Michael
Copyright @Pinterest
8/10

W latach 90. George Michael podążył w stronę wyrafinowanej klasyki.

9/10
George Michael
Copyright @Pinterest
9/10

Stałym elementem stylizacja George’a Michaela były ciemne okulary.

10/10
George Michael
Copyright @Getty Images
10/10

George’a Michaela w wersji eleganckiej czyli krawat i świetnie skrojona marynarka.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.