Gucci
Fot. Instagram @gucci
O tym się mówi!

Gucci w ogniu krytyki za użycie prawdziwych tygrysów w najnowszej kampanii!

„Zwierzęta nie są dodatkiem!"

Aleksandra Frankowska 21 stycznia 2022 14:27
Gucci
Fot. Instagram @gucci

Kontrowersyjne kampanie modowe to we współczesnej branży fashion codzienność. Dom mody Gucci poszedł jednak o krok dalej i do najnowszej sesji zdjęciowej zaangażował nie tylko modelki, ale i prawdziwe tygrysy nawiązując do Roku Tygrysa zgodnie z Chińskim Nowym Rokiem. Akcja spotkała się z ogromną krytyką ze strony obrońców zwierząt, a marka mierzy się obecnie ze sporym kryzysem wizerunkowym.

ZOBACZ TEŻ: Rezydencja z filmu „Dom Gucci” do wynajęcia na Airbnb!

Dom mody Gucci pod ostrzałem krytyki

Najnowsza kolekcja Gucci Tiger wzbudziła spore kontrowersje na całym świecie z uwagi na aranżację sesji zdjęciowej promującej kolekcję. Na zdjęciach widzimy nie tylko modelki, ale i dzikie tygrysy. I chociaż marka tłumaczy się ogromnym wsparciem dla The Lion’s Share Fund, organizacji chroniącej zagrożone gatunki, kampania nie spodobała się obrońcom zwierząt, którzy podkreślają, że tygrysy to nie zabawki do sesji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szalone życie Patrizii Reggiani. Kim tak naprawdę była Czarna Wdowa domu mody Gucci?

Gucci tłumaczy się z najnowszej kampanii

Według rzecznika marki Gucci, zwierzęta zostały sfotografowane w bezpiecznym środowisku i cały czas miała na nie oko organizacja American Humane, nikogo nie przekonało to, że kampania nie jest kontrowersyjna. Miłośnicy zwierząt są oburzeni tym, w jaki sposób wykorzystano zwierzęta.

To nieetyczne, by wykorzystywać w reklamach dzikie zwierzęta – czytamy w komentarzach.

Tygrys nie jest zwierzakiem domowym. To dzikie zwierzę! — dodają internauci.

Zaniepokojeni o los tygrysów internauci chcą, aby Gucci usunął zdjęcia najnowszej kampanii. Domagają się również oficjalnych przeprosin od domu mody, który przekroczył pewną granicę. Warto wspomnieć, że tygrysy znajdują się na Czerwonej Liście Zagrożonych Gatunków Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.

Rok Tygrysa powinien uświadomić, że te niesamowite zwierzęta potrzebują szacunku i ochrony, a nie utowarowienia. Obecnie, więcej tygrysów żyje w niewoli, niż w naturalnym środowisku. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?