Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie!

A na niej kreacje, które pokochały księżna Diana i Madonna!

Marcin Brzeziński 1 marca 2018 11:00
Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie
Fot. Getty Images

W berlińskim Kronprinzenpalais otwarto wystawę zatytułowaną  Gianni Versace. Retrospective. Dlaczego w Niemczech, zapytacie? Gianni Versace był z tym krajem bardzo związany. Mało kto wie, że pierwszy jego pokaz odbył w się w 1978 roku w… małym niemieckiem miasteczku Lippstadt. W 1994 roku zaś właśnie w Berlinie włoski projektant otwierał pierwszą poświęconą sobie wystawę. Chciał do stolicy Niemiec wkrótce powrócić, ale jak wiemy w 1997 roku został zamordowany przed swoim domem w Miami.

Co zobaczymy na wystawie Gianni Versace.Retrospective?

Versace kochał glamour, złoto, zwierzęce wzory, głowy Meduzy, seksapil i… jeszcze więcej seksapilu. Można się o tym przekonać oglądając 150 kreacji i niekończoną liczbę dodatków zgromadzonych przez kuratorów wystawy Karla von der Ahé i Saskię Lubnow. Pochodzą one ze zbiorów kolekcjonerów z całego świata m.in. Alexandra Stefaniego z São Paulo, Antonio Caravano z Neapolu; Eri Kakkava z Grecji i Andrea Wilemona z U.S.A.

Gianni Versace-krawiec gwiazd

Jeszcze ciekawsze jest zaś to, kto nosił prezentowane na wystawie kreacje. A nosili je m.in. Sting, Madonna, Elton John i księżna Diana oraz ukochane top modelki projektanta czyli Claudia Schiffer, Naomi Campbell i Linda Evangelista. Dla wszystkich fanów mody wizyta w położonym w berlińskim Mitte pałacu Kronprinzenpalais to więc niemalże obowiązek. 

Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie
Fot. Getty Images

Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie
Fot. East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.