Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie!

A na niej kreacje, które pokochały księżna Diana i Madonna!

Marcin Brzeziński 1 marca 2018 11:00
Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie
Fot. Getty Images

W berlińskim Kronprinzenpalais otwarto wystawę zatytułowaną  Gianni Versace. Retrospective. Dlaczego w Niemczech, zapytacie? Gianni Versace był z tym krajem bardzo związany. Mało kto wie, że pierwszy jego pokaz odbył w się w 1978 roku w… małym niemieckiem miasteczku Lippstadt. W 1994 roku zaś właśnie w Berlinie włoski projektant otwierał pierwszą poświęconą sobie wystawę. Chciał do stolicy Niemiec wkrótce powrócić, ale jak wiemy w 1997 roku został zamordowany przed swoim domem w Miami.

Co zobaczymy na wystawie Gianni Versace.Retrospective?

Versace kochał glamour, złoto, zwierzęce wzory, głowy Meduzy, seksapil i… jeszcze więcej seksapilu. Można się o tym przekonać oglądając 150 kreacji i niekończoną liczbę dodatków zgromadzonych przez kuratorów wystawy Karla von der Ahé i Saskię Lubnow. Pochodzą one ze zbiorów kolekcjonerów z całego świata m.in. Alexandra Stefaniego z São Paulo, Antonio Caravano z Neapolu; Eri Kakkava z Grecji i Andrea Wilemona z U.S.A.

Gianni Versace-krawiec gwiazd

Jeszcze ciekawsze jest zaś to, kto nosił prezentowane na wystawie kreacje. A nosili je m.in. Sting, Madonna, Elton John i księżna Diana oraz ukochane top modelki projektanta czyli Claudia Schiffer, Naomi Campbell i Linda Evangelista. Dla wszystkich fanów mody wizyta w położonym w berlińskim Mitte pałacu Kronprinzenpalais to więc niemalże obowiązek. 

Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie
Fot. Getty Images

Wystawa poświęcona Gianniemu Versace w Berlinie
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?