Zakaz palenia niesprzedanych ubrań we Francji
Fot. AdobeStock
ZE ŚWIATA MODY

Francja ma zakazać palenia niesprzedanych ubrań!

A robią tak i sieciówki i wielkie domy mody!

Marcin Brzeziński 22 maja 2019 16:28
Zakaz palenia niesprzedanych ubrań we Francji
Fot. AdobeStock

Zastanawialiście się, co się dzieje z niesprzedanymi ubraniami? Takimi które nie znalazły odbiorców nawet na ostatecznej wyprzedaży. Otóż nie trafiają one do potrzebujących, ani nie są recyklingowane, lecz... bywają palone. Jak się okazało ten proceder jest stosowany nie tylko przez popularne sieciówki, ale również przez wielkie domy mody takie, jak Burberry. Z tym, że w przypadku tych ostatnich ubrania i dodatki nie są w nieskończoność przeceniane. A fizyczną likwidacja produktów ma pomóc w tym, by nielegalnymi kanałami nie przedostały się na rynek i nie obniżyły wartości marki.

Koniec z paleniem niesprzedanych ubrań?

Palenie niesprzedanych ubrań i dodatków przez wiele osób i organizacji ekologicznych i charytatywnych uznawane jest za działanie szkodzące środowisku i naganne etycznie. Do tego stanowiska przychylił się niedawno również rząd Francji, a więc kraju będącego jednym z czołowych graczy przemysłu odzieżowego. Zapowiedziano, że wkrótce wydane zostaną zarządzenia nakładające kary na firmy chcące w ten sposób pozbywać się swoich niesprzedanych towarów. Inicjatywę popiera również francuski świat mody. My także jesteśmy za. A wy, jak oceniacie ten projekt? 

Marka Burberry ostatnio spaliła niesprzedane ubrania i dodatki warte 38 milionów dolarów.

Fot. Getty Images

Kolekcja Burberry na wiosnę/lato 2019.

Fot. Materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.