Zakaz palenia niesprzedanych ubrań we Francji
Fot. AdobeStock
ZE ŚWIATA MODY

Francja ma zakazać palenia niesprzedanych ubrań!

A robią tak i sieciówki i wielkie domy mody!

Marcin Brzeziński 22 maja 2019 16:28
Zakaz palenia niesprzedanych ubrań we Francji
Fot. AdobeStock

Zastanawialiście się, co się dzieje z niesprzedanymi ubraniami? Takimi które nie znalazły odbiorców nawet na ostatecznej wyprzedaży. Otóż nie trafiają one do potrzebujących, ani nie są recyklingowane, lecz... bywają palone. Jak się okazało ten proceder jest stosowany nie tylko przez popularne sieciówki, ale również przez wielkie domy mody takie, jak Burberry. Z tym, że w przypadku tych ostatnich ubrania i dodatki nie są w nieskończoność przeceniane. A fizyczną likwidacja produktów ma pomóc w tym, by nielegalnymi kanałami nie przedostały się na rynek i nie obniżyły wartości marki.

Koniec z paleniem niesprzedanych ubrań?

Palenie niesprzedanych ubrań i dodatków przez wiele osób i organizacji ekologicznych i charytatywnych uznawane jest za działanie szkodzące środowisku i naganne etycznie. Do tego stanowiska przychylił się niedawno również rząd Francji, a więc kraju będącego jednym z czołowych graczy przemysłu odzieżowego. Zapowiedziano, że wkrótce wydane zostaną zarządzenia nakładające kary na firmy chcące w ten sposób pozbywać się swoich niesprzedanych towarów. Inicjatywę popiera również francuski świat mody. My także jesteśmy za. A wy, jak oceniacie ten projekt? 

Marka Burberry ostatnio spaliła niesprzedane ubrania i dodatki warte 38 milionów dolarów.

Fot. Getty Images

Kolekcja Burberry na wiosnę/lato 2019.

Fot. Materiały prasowe

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!