Edward Enninful został redaktorem naczelnym brytyjskiej edycji magazynu „Vogue”
Fot. Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Zmiany w brytyjskim „Vogue’u”! Po raz pierwszy w historii kierować nim będzie… mężczyzna! Znacie go?

Marcin Brzeziński 12 kwietnia 2017 18:45
Edward Enninful został redaktorem naczelnym brytyjskiej edycji magazynu „Vogue”
Fot. Getty Images

W styczniu tego roku podano do publicznej wiadomości, że redaktor naczelną brytyjskiej edycji prestiżowego magazynu Vogue” przestaje być Alexandra Shulman, pełniąca tę funkcję nieprzerwanie od… ćwierćwiecza. Po miesiącach spekulacji ogłoszono właśnie, że jej miejsce zajmie 1 sierpnia 2017 roku Edward Enninful. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie, bo będzie pierwszym w ponad stuletniej historii magazynu mężczyzną, któremu powierzono to stanowisko.

 

Polecamy też: Polka doceniona za granicą. Aleksandra Woroniecka została szefową działu moda francuskiego „Vogue’a”. Jak tego dokonała?
 

Człowiek mody

Ale 45-letni Edward Enninful też jest kim wyjątkowym. Już w wieku osiemnastu lat został szefem działu mody kultowego magazynu „i-D”. Współpracował z miesięcznikiem „W”, a także z wieloma edycjami „Vogue’a”. Wystarczy powiedzieć tylko, że stylizował pamiętną sesję z włoskiego „Vogue’a” z 2005 roku zatytułowaną „Makeover Madness”, a poświęconą operacjom plastycznym. Odpowiadał również za tak zwany "Black Issue" (2008), w którym wystąpiły tylko czarnoskóre modelki: Naomi Campbell, Jourdan Dunn i Alek Wek. Numer był takim sukcesem, że wydawca "Vogue'a" Condé Nast musiał dodrukować 40 tysięcy egzemplarzy magazynu. Parę lat później zaś było głośno o jego materiale „Belle Vere” z modelkami plus size: Tarą Lynn, Candice Huffine i Robyn Lawley. W zeszłym roku za swe zasługi dla brytyjskiej mody został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego (OBE). Gratulacje nowemu redaktorowi naczelnemu brytyjskiego „Vogue’a” złożyli już m.in. sławna makijażystka Pat McGrath i chyba najsłynniejsza dziennikarka modowa na świecie, Suzy Menkes. My również poprosimy o gorące oklaski dla Edwarda Enninfula!

 

Edward Enninful został redaktorem naczelnym brytyjskiej edycji magazynu „Vogue”
Fot. Getty Images

Naomi Campbell i Edward Enninful, nowy naczelny brytyjskiej edycji magazynu „Vogue”.

 

Polecamy też: Franca Sozzani nie żyje. Uwielbiana redaktor naczelna włoskiego „Vogue’a” odeszła w wieku 66 lat

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.