Edward Enninful został redaktorem naczelnym brytyjskiej edycji magazynu „Vogue”
Fot. Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Zmiany w brytyjskim „Vogue’u”! Po raz pierwszy w historii kierować nim będzie… mężczyzna! Znacie go?

Marcin Brzeziński 12 kwietnia 2017 18:45
Edward Enninful został redaktorem naczelnym brytyjskiej edycji magazynu „Vogue”
Fot. Getty Images

W styczniu tego roku podano do publicznej wiadomości, że redaktor naczelną brytyjskiej edycji prestiżowego magazynu Vogue” przestaje być Alexandra Shulman, pełniąca tę funkcję nieprzerwanie od… ćwierćwiecza. Po miesiącach spekulacji ogłoszono właśnie, że jej miejsce zajmie 1 sierpnia 2017 roku Edward Enninful. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie, bo będzie pierwszym w ponad stuletniej historii magazynu mężczyzną, któremu powierzono to stanowisko.

 

Polecamy też: Polka doceniona za granicą. Aleksandra Woroniecka została szefową działu moda francuskiego „Vogue’a”. Jak tego dokonała?
 

Człowiek mody

Ale 45-letni Edward Enninful też jest kim wyjątkowym. Już w wieku osiemnastu lat został szefem działu mody kultowego magazynu „i-D”. Współpracował z miesięcznikiem „W”, a także z wieloma edycjami „Vogue’a”. Wystarczy powiedzieć tylko, że stylizował pamiętną sesję z włoskiego „Vogue’a” z 2005 roku zatytułowaną „Makeover Madness”, a poświęconą operacjom plastycznym. Odpowiadał również za tak zwany "Black Issue" (2008), w którym wystąpiły tylko czarnoskóre modelki: Naomi Campbell, Jourdan Dunn i Alek Wek. Numer był takim sukcesem, że wydawca "Vogue'a" Condé Nast musiał dodrukować 40 tysięcy egzemplarzy magazynu. Parę lat później zaś było głośno o jego materiale „Belle Vere” z modelkami plus size: Tarą Lynn, Candice Huffine i Robyn Lawley. W zeszłym roku za swe zasługi dla brytyjskiej mody został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego (OBE). Gratulacje nowemu redaktorowi naczelnemu brytyjskiego „Vogue’a” złożyli już m.in. sławna makijażystka Pat McGrath i chyba najsłynniejsza dziennikarka modowa na świecie, Suzy Menkes. My również poprosimy o gorące oklaski dla Edwarda Enninfula!

 

Edward Enninful został redaktorem naczelnym brytyjskiej edycji magazynu „Vogue”
Fot. Getty Images

Naomi Campbell i Edward Enninful, nowy naczelny brytyjskiej edycji magazynu „Vogue”.

 

Polecamy też: Franca Sozzani nie żyje. Uwielbiana redaktor naczelna włoskiego „Vogue’a” odeszła w wieku 66 lat

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?