Królowa Elżbieta II  na pokazie mody w Londynie
Fot. ons.pl
ZE ŚWIATA MODY

Królowa Elżbieta II zasiadła w pierwszym rzędzie pokazu mody!

To nie jest fotomontaż!

Marcin Brzeziński 21 lutego 2018 11:50
Królowa Elżbieta II  na pokazie mody w Londynie
Fot. ons.pl

Królowa Elżbieta II zrobiła nie lada niespodziankę bywalcom londyńskiego Tygodnia Mody! Pojawiła się bowiem osobiście na pokazie projektanta Richarda Quinna i zajęła miejsce w pierwszym rzędzie. Obok monarchini zasiadły zaś szefowa British Fashion Council Caroline Rush i redaktor naczelna amerykańskiej edycji „Vogue’a” Anna Wintour. Jak wyglądała królowa? Elżbieta II na pokaz mody wybrała tweedowy kostium w kolorze kaczych jaj (to określenie brytyjskiej prasy) projektu Angeli Kelly i jedną ze swoich ulubionych torebek.

Królowa Elżbieta II na pokazie mody

Nic dziwnego, widzowie prezentacji Richarda Quinna byli w szoku. Takie zdarzenie nigdy wcześniej nie miało miejsca! Panująca monarchini na pokazie mody? To do niedawno było nie do pomyślenia! Tylko siostra Elżbiety II, księżniczka Małgorzata zdecydowała się wziąć udział w podobnym wydarzeniu. A był to pokaz Christina Diora w Blenheim Palace w… 1954 roku.

Królowa Elżbieta II nagradza projektantów

A co skłoniło Elżbietę do tak odważnego kroku? Monarchini postanowiła nagradzać młodych brytyjskich projektantów nagrodą Queen Elizabeth II Award for British Design. I zaszczyt odebrania pierwszej statuetki z rąk królowej przypadł właśnie absolwentowi Central Saint Martin Richardowi Quinnowi. A że na jednej nagrodzie się raczej nie skończy możemy się więc spodziewać, że… królowa Elżbieta II stanie się stałym gościem na pokazach mody! 

Królowa Elżbieta II i redaktor naczelna amerykańskiej edycji „Vogue’a” Anna Wintour

Królowa Elżbieta II na pokazie mody w Londynie
Fot. East News
Królowa Elżbieta II na pokazie mody w Londynie
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.