Kolekcja w hołdzie dla Karla Lagerfelda
Fot. ons.pl
O tym się mówi

Disney wyprodukuje serial „Kaiser Karl” o Karlu Lagerfeldzie!

Wiemy, kiedy premiera!

Marta Cieplak 10 września 2021 11:30
Kolekcja w hołdzie dla Karla Lagerfelda
Fot. ons.pl

Karl Lagerfeld 10 września 2021 obchodziłby swoje 88 urodziny! I choć niestety nie ma go wśród nas, to nadal inspiruje kolejne pokolenia fashionistów, projektantów i stylistów. Ale nie tylko! Jego życiorys zachwycił też filmowców – Disney ogłosił, że w najbliższym czasie wyprodukuje serial o Karlu Lagerfeldzie! Kto w nim zagra i kiedy premiera?

Zobacz także: „To było niezwykłe życie w złotej klatce”. Sebastien Jondeau 20 lat pracował dla Karla Lagerfelda!

Serial Kaiser Karl o Karlu Lagerfeldzie - kiedy premiera?

Wytwórnia Disneya ogłosiła, że trwają już prace nad nowym serialem telewizyjnym o roboczym tytule Kaiser Karl, czyli Cesarz Karl. Będzie on opowiadał o życiu projektanta od roku 1972 aż do jego ogromnego sukcesu w Chanel, którego już chyba nikomu nie uda się przebić! Podobno ma znaleźć się w nim wiele nieznanych wątków.

Scenariusz serialu ma być oparty na biografii napisanej przez Raphaëlle Bacqué, która opisuje najważniejsze zakulisowe momenty w życiu projektanta. Pojawią się oczywiście także wątki bardzo osobiste, między innymi romans z Jacquesem de Bascherem, a także jego rywalizacja z Yves Saint Laurentem.

Zobacz także: Oto niezwykłe scenografie z pokazów Chanel wymyślone przez Karla Lagerfelda!

Na razie nie wiadomo kto zagra Karla Lagerfelda, ale za to główne scenarzystki serialu Kaiser Karl,  Isaure Pisani-Ferry i Jennifer Have, zdradziły, że prace są już zaawansowane, a serial Cesarz Karl o Karlu Lagerfeldzie ma mieć premierę w 2022.

W oficjalnym oświadczeniu wiceprezes Disneya, Pauline Dauvin powiedziała: „Od razu uwiódł nas pomysł adaptacji biografii Bacqué, która będzie oznaczać pierwszą współpracę Disneya i Gaumont nad francuskim oryginalnym serialem. Serial pokazuje wyjątkowy moment transformacji w przemyśle modowym we Francji w latach '70, uosabiany przez ikonę, Karla Lagerfelda."

Już nie możemy się doczekać!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…