Kolekcja w hołdzie dla Karla Lagerfelda
Fot. ons.pl
O tym się mówi

Disney wyprodukuje serial „Kaiser Karl” o Karlu Lagerfeldzie!

Wiemy, kiedy premiera!

Marta Cieplak 10 września 2021 11:30
Kolekcja w hołdzie dla Karla Lagerfelda
Fot. ons.pl

Karl Lagerfeld 10 września 2021 obchodziłby swoje 88 urodziny! I choć niestety nie ma go wśród nas, to nadal inspiruje kolejne pokolenia fashionistów, projektantów i stylistów. Ale nie tylko! Jego życiorys zachwycił też filmowców – Disney ogłosił, że w najbliższym czasie wyprodukuje serial o Karlu Lagerfeldzie! Kto w nim zagra i kiedy premiera?

Zobacz także: „To było niezwykłe życie w złotej klatce”. Sebastien Jondeau 20 lat pracował dla Karla Lagerfelda!

Serial Kaiser Karl o Karlu Lagerfeldzie - kiedy premiera?

Wytwórnia Disneya ogłosiła, że trwają już prace nad nowym serialem telewizyjnym o roboczym tytule Kaiser Karl, czyli Cesarz Karl. Będzie on opowiadał o życiu projektanta od roku 1972 aż do jego ogromnego sukcesu w Chanel, którego już chyba nikomu nie uda się przebić! Podobno ma znaleźć się w nim wiele nieznanych wątków.

Scenariusz serialu ma być oparty na biografii napisanej przez Raphaëlle Bacqué, która opisuje najważniejsze zakulisowe momenty w życiu projektanta. Pojawią się oczywiście także wątki bardzo osobiste, między innymi romans z Jacquesem de Bascherem, a także jego rywalizacja z Yves Saint Laurentem.

Zobacz także: Oto niezwykłe scenografie z pokazów Chanel wymyślone przez Karla Lagerfelda!

Na razie nie wiadomo kto zagra Karla Lagerfelda, ale za to główne scenarzystki serialu Kaiser Karl,  Isaure Pisani-Ferry i Jennifer Have, zdradziły, że prace są już zaawansowane, a serial Cesarz Karl o Karlu Lagerfeldzie ma mieć premierę w 2022.

W oficjalnym oświadczeniu wiceprezes Disneya, Pauline Dauvin powiedziała: „Od razu uwiódł nas pomysł adaptacji biografii Bacqué, która będzie oznaczać pierwszą współpracę Disneya i Gaumont nad francuskim oryginalnym serialem. Serial pokazuje wyjątkowy moment transformacji w przemyśle modowym we Francji w latach '70, uosabiany przez ikonę, Karla Lagerfelda."

Już nie możemy się doczekać!

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.