Joanna Przetakiewicz
Fot. Kasia Bobula
ZE ŚWIATA MODY

Czy Joanna Przetakiewicz zaprojektowała kreację dla... Melanii Trump? EKSKLUZYWNA ROZMOWA z właścicielką La Manii! 

Marcin Brzeziński 30 sierpnia 2017 17:00
Joanna Przetakiewicz
Fot. Kasia Bobula

Czy to prawda, że Pani kreację ma w swojej garderobie Melania Trump? Jak do tego doszło?

Joanna Przetakiewicz: Na parę tygodni przed lipcową wizytą amerykańskiej pary prezydenckiej w Warszawie skontaktowała się ze mną osobista stylistka Melanii Trump. Poprosiła mnie o lookbook ostatniej kolekcji La Manii. Dyskutowałyśmy o kilku kreacjach, aż w końcu wybrała biały kombinezon z peleryną. Prosiła tylko, żeby model Melanii Trump miał mniejszy dekolt… Już w Warszawie Pierwsza Dama otrzymała swój kombinezon, ale niestety go nie założyła. Widocznie jednak nie pasował do okoliczności. Przekazano mi jednak, że Melania Trump była pod wrażeniem klasy i jakości projektów La Manii.


Co sądzi Pani o tym, że wielu znanych amerykańskich projektantów np. Tom Ford stanowczo odmówił ubierania Melanii Trump?

Rozumiem ich postawę. Gest Toma Forda miał w jego kraju moc i znaczenie. Ja jednak pomyślałam, że dobrze by było, żeby Pierwsza Dama Ameryki wystąpiła w Polsce w kreacji polskiej marki.


Jak Pani ocenia styl obecnej Pierwszej Damy USA? Jak wypada w porównaniu z Michelle Obamą?

Melania Trump jest niezwykle efektowną kobietą. Po tym jak została Pierwszą Damą jej styl wyraźnie się uspokoił, stał się bardziej klasyczny. Myślę, że Melania wyraźnie wpływa na ocieplenie wizerunku swojego męża. Podobną rolę spełnią również Ivanka. Sprawiająca wrażenie samotnej Hillary Clinton nie miała z nimi żadnych szans! A jeśli chodzi o porównanie Melanii Trump i Michelle Obamy. To dwie zupełnie różne osobowości i… różne figury. Wydaje mi się jednak, że Michelle Obama była odważniejsza. Potrafiła bawić się modą.

 

Melania Trump, Michelle Obama,  Brigitte Macron
Fot. East News

Melania Trump, Michelle Obama i Brigitte Macron.

 

Polecamy też: Czy po efekcie księżnej Kate przyszła pora na… efekt Melanii Trump?Czy uważa Pani, że styl innej Pierwszej Damy, czyli Brigitte Macron jest rzeczywiście kontrowersyjny? Czy, jak twierdzą niektóre media, w tym wieku nie wypada się tak ubierać?

To po prostu oburzające! Wściekam się, gdy słyszę takie opinie. Brigitte Macron ma wyrazisty, francuski styl. Ubiera się tak, jak się czuje. Wiek nie ma z tym nic wspólnego. Każdemu polecam podobne nastawienie.


Współpraca z którą znaną osobistością utkwiła Pani szczególnie w pamięci?

Miło wspominam dwie świetne wokalistki: Nicole Scherzinger i Ellie Goulding. Co ciekawe, wcale nie zabiegałam o współpracę z nimi. Same się do mnie zgłosiły.


Jaką gwiazdę chciałaby Pani jeszcze ubrać?

Nie mam podobnych marzeń. Większą radość sprawia mi to, gdy przypadkiem na ulicy zobaczę kobietę w rzeczach La Manii.


Jakie są Pani najbliższe plany zawodowe?

Planuję premierę kolekcji z wyposażeniem wnętrz La Mania Home i linii kosmetyków.


Co tak znaną projektantkę skłoniło do udziału w programie „Azja Express”?

Może na to nie wyglądam, ale uwielbiam wyzwania i sporą dawkę adrenaliny. Oczywiście cenię luksus, lecz jak się okazało doskonale radzę sobie w każdych warunkach. Jeśli miałabym jeszcze raz się zdecydować na udział w tym programie, nie wahałaby się ani chwili. To była przygoda życia.

 

Nicole Scherzinger i Ellie Goulding w kreacjach La Mania
Fot. Instagram @lamaniafashion

Nicole Scherzinger i Ellie Goulding w kreacjach marki La Mania.

 

Polecamy też: Halle Berry w sukience Gosi Baczyńskiej! Ale nie ona jedna pokochała polskie marki! Kto jeszcze?

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.