Iris Apfel
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

97-letnia Iris Apfel zadebiutuje w nowej roli!

Nikt się tego po niej nie spodziewał!

Paulina Filipowicz 3 lutego 2019 14:29
Iris Apfel
Fot. Getty Images

Iris Apfel po raz kolejny udowadnia, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. 97-letnia ikona mody, biznesmenka, filantrop i historyk sztuki, może dodać do swojego portfolio kontrakt z jedną z najlepszych agencji modelek na świecie. Apfel nawiązała współpracę z firmą IMG Models, z którą związane są takie modelki jak Gigi Hadid, Ashley Graham, Bella Hadid oraz wiele aniołków Victoria’s Secret.

97-letnia modelka Iris Apfel

„Jestem bardzo podekscytowana. Nigdy wcześniej nie miałam prawdziwego agenta”, mówi Iris Apfel na temat podpisanego kontraktu. „Jestem raczej typem kobiety, która robi wszystko sama. Nigdy nie przypuszczałam, że moje życie obierze taki kierunek, więc wcześniej się do tego nie przygotowałam. To wszystko stało się tak nagle i nigdy nie sądziłam w młodości, że kiedyś będę zaangażowana w tyle różnych rzeczy. Myślałam, że to tylko przelotna przygoda, która się skończy”, wyznaje Iris Apfel.

Jak widać, przygoda zamieniła się w styl życia, a 97-latka nie zwalnia tempa. Ikona stylu niedawno podpisała wiele dużych kontraktów, między innymi z marką Kate Spade, MAC Cosmetics oraz Alexis Bittar. Przy tylu projektach i obowiązkach, prywatny agent będzie z pewnością pomocny. Firma IMG Models będzie reprezentować Iris Apfel w zakresie modelingu oraz publicznych wystąpień.

Właściciel agencji IMG, Ivan Bart, nie kryje entuzjazmu ze współpracy z Apfel. "Iris jest ikoną z niezmierzoną ilością talentu. Bije od niej kreatywność i inspiracja, jesteśmy bardzo podekscytowani odkrywaniem nowych, unikatowych możliwości. Będziemy dzielić się ze światem jej naturalnym darem”, mówi Ivan Bart. „W wieku 97 lat, Iris ciągle udowadnia, że wiek to tylko liczba i nie powinien być czymś, co nas definiuje”. Apfel niezaprzeczalnie wpływa na świat mody i nieustannie inspiruje wszystkie pokolenia. Nie możemy doczekać się kolejnych kampanii z Iris w roli głównej! 

Iris Apfel inspiruje pięknymi stylizacjami i udowadnia, że wiek to tylko liczba.

Iris Apfel w najnowszym numerze VIVA! MODA
Fot. East News

Iris Apfel w najnowszym numerze VIVA! MODA
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.