sekrety_sukni_slubnej_ksieznej_meghan_markle
Fot. Getty Images
o tym się mówi

Co stało się z suknią ślubną Meghan Markle?

To wspaniała wiadomość dla wszystkich przyszłych panien młodych…

Redakcja VIVA! 5 stycznia 2021 13:30
sekrety_sukni_slubnej_ksieznej_meghan_markle
Fot. Getty Images

Suknia ślubna Meghan Markle niewątpliwie przeszła do historii! Przed ślubem pary w maju 2018 roku media długo spekulowały, na jakiego projektanta postawi Markle i jak będzie wyglądać kreacja. W efekcie Meghan wybrała skromną suknię, którą zaprojektowała Clare Waight Keller, ówczesna dyrektor kreatywna paryskiego domu mody Givenchy. Brytyjska projektantka sprawiła, że narzeczona księcia Harry’ego wyglądała zjawiskowo. Prosta suknia z łódkowym dekoltem, welonem i bardzo długim trenem stała się wzorem dla wielu panien młodych na całym świecie. Suknia do dziś prezentuje się wspaniale na zdjęciach i prawdopodobnie nigdy się nie zdezaktualizuje.

Suknia ślubna Meghan - gdzie można ją zobaczyć?

Co ciekawe, Meghan swoją suknią przełamała tak popularną na dworze tradycję sukni zdobionych koronkami.  Dla uniknięcia kontrowersji, dodała koronki jedynie do długiego welonu - był to doskonały wybór, bo welon pięknie kontrastował ze skromną kreacją.
 

Co teraz dzieje się z kreacją Meghan? Zarówno suknia ślubna Meghan, jak i mundur Harry'ego, zostały umieszczone na wystawie „Królewski ślub: Książę i księżna Sussex” w pałacu królowej w Edynburgu. Natomiast druga suknia projektu Stelli McCartney, w której Meghan wystąpiła podczas wesela została zatrzymana przez księżną w jej prywatnej garderobie. Widać, że Markle pragnęła zachować odrobinę prywatności i może dlatego nie chciała podzielić się ze światem tą kreacją.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.