sekrety_sukni_slubnej_ksieznej_meghan_markle
Fot. Getty Images
o tym się mówi

Co stało się z suknią ślubną Meghan Markle?

To wspaniała wiadomość dla wszystkich przyszłych panien młodych…

Redakcja VIVA! 5 stycznia 2021 13:30
sekrety_sukni_slubnej_ksieznej_meghan_markle
Fot. Getty Images

Suknia ślubna Meghan Markle niewątpliwie przeszła do historii! Przed ślubem pary w maju 2018 roku media długo spekulowały, na jakiego projektanta postawi Markle i jak będzie wyglądać kreacja. W efekcie Meghan wybrała skromną suknię, którą zaprojektowała Clare Waight Keller, ówczesna dyrektor kreatywna paryskiego domu mody Givenchy. Brytyjska projektantka sprawiła, że narzeczona księcia Harry’ego wyglądała zjawiskowo. Prosta suknia z łódkowym dekoltem, welonem i bardzo długim trenem stała się wzorem dla wielu panien młodych na całym świecie. Suknia do dziś prezentuje się wspaniale na zdjęciach i prawdopodobnie nigdy się nie zdezaktualizuje.

Suknia ślubna Meghan - gdzie można ją zobaczyć?

Co ciekawe, Meghan swoją suknią przełamała tak popularną na dworze tradycję sukni zdobionych koronkami.  Dla uniknięcia kontrowersji, dodała koronki jedynie do długiego welonu - był to doskonały wybór, bo welon pięknie kontrastował ze skromną kreacją.
 

Co teraz dzieje się z kreacją Meghan? Zarówno suknia ślubna Meghan, jak i mundur Harry'ego, zostały umieszczone na wystawie „Królewski ślub: Książę i księżna Sussex” w pałacu królowej w Edynburgu. Natomiast druga suknia projektu Stelli McCartney, w której Meghan wystąpiła podczas wesela została zatrzymana przez księżną w jej prywatnej garderobie. Widać, że Markle pragnęła zachować odrobinę prywatności i może dlatego nie chciała podzielić się ze światem tą kreacją.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?