Burberry, H&M, L’Oréal i Zara ograniczają użycie plastiku
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Burberry, H&M, L’Oréal i inne znane marki ograniczają użycie plastiku!

Tylko tak uda nam się ocalić oceany!

Marcin Brzeziński 8 listopada 2018 12:30
Burberry, H&M, L’Oréal i Zara ograniczają użycie plastiku
Fot. Getty Images

Burberry, H&M, L'Oreal i inne znane marki ograniczają użycie plastiku! Dlaczego? Bo jak przewidują naukowcy już za dwadzieścia lat w oceanach będzie więcej plastikowych odpadów niż ryb. Aby temu przeciwdziałać znane światowe firmy Burberry, L’Oréal, Stella McCartney, H&M, Inditex (właściciel m.in. Zary), i Unilever (właściciel m.in. Dove) przystąpiły do porozumienia New Plastics Economy Global Commitment.

Koniec plastikowych torebek?

Czym jest New Plastics Economy Global Commitment? Podpisując to porozumienie firmy zobowiązały się m.in. wyeliminowania zbędnych plastikowych opakowań, wykorzystywania wyłącznie opakowań, które mogą być poddane recyclingowi i znacznego ograniczenia zakupu nowych surowców sztucznych. Można jednak pójść jeszcze dalej. Nam szczególnie przypadł do gustu pomysł marki Everlane, która stworzyła całą kolekcję z... plastikowych butelek. Mamy nadzieję, że nie trzeba was przekonywać do recyclingu!

Marki Everlane całą kolekcję stworzyła z plastikowych butelek.

Burberry, H&M, L’Oréal,  Everlane ograniczają użycie plastiku!
Fot. Instagram @everlane

Burberry, H&M, L’Oréal,  Everlane ograniczają użycie plastiku!
Fot. Instagram @everlane

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.