Angelina Jolie otwiera własne modowe atelier
Fot. @atelierjolieofficial/Chip Somodevilla/Getty Images
Ze świata mody

Angelina Jolie otwiera własne modowe atelier!

Aktorka ma oryginalny pomysł na własną markę

Wiktoria Oskroba 23 maja 2023 13:30
Angelina Jolie otwiera własne modowe atelier
Fot. @atelierjolieofficial/Chip Somodevilla/Getty Images

Angelina Joli już od dłuższego czasu utwierdza nas w przekonaniu, że dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Tworzy filmy, jest obrończynią praw człowieka, działaczką społeczną, aktorką i matką. Teraz przyszedł czas na zbudowanie własnej marki modowej. Angelina Jolie będzie tworzyć ubrania pod nazwą Atelier Jolie. Wychodzi do nas jednak z nowatorskim pomysłem. Strategia jej firmy nie będzie przypominać tego, co znamy ze słynnych domów mody, czy luksusowych marek. Na czym więc będzie ona polegać?

ZOBACZ TAKŻE: Jubileuszowy pokaz kolekcji Tomasza Ossolińskiego!

Moda 2023: Angelina Jolie otwiera własną markę ubrań!

Atelier Jolie trudno nazwać zwykłym sklepem z ubraniami. Jak opisuje twórczyni marki, Atelier Jolie ma być kreatywną przestrzenią, w której każdy może wyrażać siebie poprzez elementy garderoby. Tutaj sami będziemy mogli zaprojektować ubrania! To miejsce będzie dalekie od tradycyjnego domu mody. Jolie na piedestale stawia twórców. Nie są to jednak znani projektanci, ale doświadczeni krawcy i rzemieślnicy z całego świata. To osoby, które zwykle stoją w cieniu i im właśnie znana aktorka w swoim atelier chce oddać szacunek i uznanie, na które zasługują. Sama Angelina miała okazję bawić się modą, pracując z najlepszymi krawcami, dzięki którym poznała wiele tajników tego rzemiosła. 

Moda 2023: Atelier Jolie to przestrzeń dla każdego

Atelier Jolie ma być miejscem, gdzie bawiąc się modą  i tworząc własne projekty, możemy odkrywać siebie przy pomocy najlepszych specjalistów. Oprócz tego, jedną z nadrzędnym idei kolektywu Jolie będzie dbanie o środowisko. Stąd też wykorzystanie przez atelier materiałów wycofanych ze sprzedaży, pozostałości z magazynów i luksusowych materiałów vintage. Dzięki Atelier Jolie będziemy mogli tchnąć w nasze ubrania nowe życie, poddać je recyklingowi, czy poprawić je tak, aby podkreślały naszą osobowość.

Angelina Jolie zaznacza też, że jej atelier ma być miejscem dla każdego i na każdą kieszeń. Ma być również przestrzenią wspierającą utalentowanych twórców, często wykluczonych ze względu na swoje pochodzenie, np. uchodźców, czy uzdolnione osoby niedoceniane w społeczeństwie. Ponieważ będzie to działalność obejmująca sieć międzynarodowych twórców, będzie ona zarazem promować dziedzictwo kulturowe różnych zakątków świata

Otwarcie Atelier Jolie planowane jest na jesieni. Już nie możemy się doczekać!  

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.