Adwoa Aboah
Fot. Instagram
ZE ŚWIATA MODY

Piękne, z sukcesami, ale czy szczęśliwe? Modelki szczerze o kompleksach i walce z depresją

4 maja 2016 22:12
Adwoa Aboah
Fot. Instagram

Gościły na okładkach najważniejszych magazynów i reklamowały najlepsze firmy. Modelki, którym udało się osiągnąć sukces nie poprzestają na imprezach i szukaniu kolejnych kontraktów. Popularność wykorzystują, by pokazać się też od tej drugiej strony - prywatnej, intymnej i puścić w świat przesłanie: „Dziewczyny, kochajcie swoje ciała!”

 

Brytyjska piękność szczerze o uzależnieniu i kompleksach

Elisa Goodkind i jej córka Lily to twórczynie strony Style Like U, na której piszą o modzie i urodzie. Dwa lata temu wpadły na pomysł serii wideo „The What’s Underneath Project” (czyli: projekt to co pod spodem), w której przeprowadzają wywiady z ciekawymi osobami o ich lękach i sukcesach w nietypowy sposób. Ich rozmówcy podczas rozmowy… rozbierają się, by pokazać o sobie całą prawdę, bez retuszu.

Bohaterką ostatniego odcinka serii była modelka Adwoa Aboah, a jej dramatyczna historia poruszyła internautów. Piękna Brytyjka opowiedziała o swoich zmaganiach z uzależnieniem od narkotyków i z nienawiścią do siebie i swojego ciała, której nie osłabiło uznanie świata mody, słynącego z dużej konkurencji. - Myślę, że jeśli nie lubisz żyć we własnej skórze, to nieważne ile razy ktoś ci powie, że jesteś piękna”, czy ile dostaniesz zleceń - Ja po prostu nie chciałam być sobą - powiedziała w klipie. Modelka przeszła odwyk i próbę samobójczą, w wyniku której cztery dni była w śpiączce. Najczarniejsze chwile jednak ma już za sobą, mówi, że jest szczęśliwa.

 

Posłuchajcie szczerego, intymnego wywiadu z Adwoa Aboah

 

Rozbieranie się z misją

Dlaczego opowiedziała o sobie tak szczerze? Adwoa Aboah swoją dramatyczną przeszłość postanowiła przekuć w coś pozytywnego. Założyła kampanię społeczną na Instagramie „Gurls Talk”, której celem jest stworzenie w szkołach przestrzeni, gdzie kobiety i dziewczyny, będą mogły otwarcie opowiadać o swoich problemach i uzyskać edukację i wsparcie, których zabrakło jej samej, gdy ich najbardziej potrzebowała. Rozbierany wywiad w ramach „The What’s Underneath Project” miał przysłużyć się promocji tej inicjatywy. Adwoa, która właśnie występuje w kampanii wiosna-lato Calvina Kleina razem z FKA Twigs i Kendall Jenner, o kampanii „Gurls Talk” mówi z czułością „moje dziecko”.

 

Jacky O’Shaughnessy
Fot. Facebook

Jacky O’Shaughnessy w 2014 roku wzięła udział w kampanii American Apparel.


Na intymny, rozbierany wywiad wcześniej zgodziła się też Jacky O’Shaughnessy, modelka, która w wieku 62 lat została twarzą słynącej z odważnych, nieszablonowych kampanii marki American Apparel. Siwowłosa Amerykanka w wywiadzie opowiedziała szczerze o braku akceptacji ciała i oznak starzenia wśród kobiet. Sama wielokrotnie spotkała się z nieprzyjemnymi komentarzami na temat swojego wyglądu i stylu życia. Przyznała, że pokochanie siebie było dla niej bardzo trudne i wymagało ciężkiej pracy. Na wywiad zgodziła się, ponieważ chciałaby ułatwić tę drogę innym kobietom.

 

Zuzanna Buchwald: "Nie jestem waszym wieszakiem"

Problemy z akceptacją miała też polska modelka Zuzanna Buchwald. Gwiazda wybiegów, która pracowała dla takich marek jak Gucci, Versace, czy Prada, zdobyła się na szczere wyznanie. W wideo, które ukazało się na serwisie Youtube opowiedziała, że kariera modelki wymagała od niej ciągłych wyrzeczeń, które kosztowały ją zdrowie. By nie wypaść z obiegu musiała mieścić się w rozmiar „0”, co dla tej atletycznie zbudowanej dziewczyny oznaczało ciągłe głodzenie się. - Miałam bardzo poważne problemy z odżywianiem, cerą i zębami. Zaczęły mi wypadać włosy i walczyłam z anoreksją i bulimią. Przez 3 lata nie miałam miesiączek - wyznała we wzruszającym nagraniu.

 

Zuzanna Buchwald
Fot. Instagram

Zuzanna Buchwald
Fot. Instagram

Zuzanna Buchwald wyznała, że utrzymanie rozmiaru "0" wymagało od niej wielu wyrzeczeń. Teraz promuje zdrowy wygląd wśród modelek.

Zuzanna Buchwald ma teraz 28 lat, z których 10 przepracowała jako modelka. Odzyskała zdrowie i wiarę w siebie, ale dojście do tego dużo ją kosztowało. W wideo zatytułowanym "Nie jestem waszym wieszakiem" chciała przestrzec młode kobiety, które dopiero zaczynają karierę na wybiegu. - Nie słuchajcie tego, co mówią o waszych ciałach. To co widzicie w lustrach, gdy jesteście zdrowe to właściwy wygląd. Jej celem jest zmiana standardów świata mody, który promuje niezdrowo chude modelki. Czy uda jej się sprowokować zmiany? Można mieć nadzieję, że seria szczerych wyznań modelek nie pozostanie bez echa.

 

Polecamy też: Odważna kolekcja plus size piosenkarki Beth Ditto. Czy podbije serca miłośników mody?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…