gry_sport_fun
VIVA! Tylko u nas

Jak przeciwdziałać otyłości dziecka?

Wystarczy się z nim... bawić!

Artykuł sponsorowany 19 kwietnia 2019 12:00
gry_sport_fun

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Instytut Żywności i Żywienia alarmuje już od jakiegoś czasu na temat epidemii otyłości wśród polskich dzieci i młodzieży. Przypadłością tą jest już dotknięte co piąte polskie dziecko (ponad 22% dzieci w wieku szkolnym ). Niestety, niechlubny przykład dają sami rodzice – 64% mężczyzn i 49% kobiet w Polsce ma nadmierną masę ciała. Co gorsza, nie wynika to wyłącznie ze złych nawyków żywieniowych, ale z coraz bardziej ograniczanej aktywności fizycznej. Dla prawidłowego funkcjonowania młody organizm powinien znajdować się w ruchu co najmniej 1 godzinę na dobę. Tymczasem aż 80 % polskich dzieci prowadzi siedzący tryb życia! Jedynie połowa jeździ regularnie na rolkach lub rowerze, mniej niż 20 % uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych. Coraz mniej dzieci pokonuje nawet tak prozaiczną odległość, jak droga do szkoły… Czy możemy coś temu zaradzić?

Walcz z otyłością dziecka poprzez zabawę

gra_sport_fun_
Fot. Mat.prasowe

Narastający problem jest stosunkowo nowy. Czy współcześni rodzice pamiętają ich własne dzieciństwo? Jak spędzali wolny czas na boisku i podwórku? Bieganie za piłką, berek, gra w gumę, wyścigi w workach, rzuty do celu, skakanka, wiszenie na trzepakach. Tak kiedyś wyglądało dzieciństwo! Pewnie wielu rodziców chciałoby wrócić do tamtych szczęśliwych chwil oraz pokazać je swoim dzieciom. Czy jest to jednak możliwe? Na szczęście, tak! Jeżeli chcesz aktywnie spędzić czas zarówno w domu, jak i na podwórku, to proponujemy zapoznać się z najnowszą serią gier i zabaw sportowych od polskiego producenta – firmy Alexander. Seria Sport&Fun zabierze was z powrotem do magicznej krainy dzieciństwa, a wraz z wami wasze dzieci. Jak myślicie kto celniej będzie rzucał podkową, kto będzie szybszy w wyścigach w workach? Przekonajcie się sami!

gra_sport_fun_
Fot. Mat.prasowe

Nic tak wspaniale nie buduje więzi rodzinnych jak wspólne działanie, spędzanie czasu, zabawa przy której naturalnie wybuchamy śmiechem. Ruch, zwłaszcza ten na świeżym powietrzu, pobudza produkcję hormonów szczęścia – endorfin. A czy można coś lepszego podarować dziecku niż zdrowie i szczęście?

Sport&Fun to 10 produktów - propozycji na aktywne spędzanie wspólnego czasu. Zobaczcie sami!

X-Game
Sprawdźmy swoją celność w rzucie okręgami do krzyżaka (produkt wytworzony z drewna).

gra_alexander
Fot. Mat.prasowe

Strzał w 10
8 wariantów rozgrywek, w których rzucamy woreczkami do punktowanej tarczy, wykonując przy tym przeróżne ćwiczenia.

gra_sport_fun_strzal_w_10
Fot. Mat.prasowe

Uni
Rzut podkową to klasyczna gra rozgrywana drużynowo lub indywidualnie, w której gracze muszą wykazać się celnym okiem, dobrą ocena dystansu i… nerwami ze stali.

gra_sport_fun_uni
Fot. Mat.prasowe

Active
Zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz bieg w workach, rzut dyskiem, slalom z woreczkami, bieg z piłeczkami na łyżkach, rzut co celu i wiele innych!

gra_sport_fun_active
Fot. Mat.prasowe

Play
Zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz rzut do celu, grę w gumę, skoki na skakance, wyścigi w workach i wiele innych.

gra_sport_fun_play
Fot. Mat.prasowe

Run
Zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz wyścig w workach, rzut do worka, skakankę, slalom z woreczkami, wyścig na 3 nogi  i wiele innych.

gra_sport_fun_run
Fot. Mat.prasowe

Fast
Zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz wyścigi z piłeczkami na łyżce, rzut dyskiem, wyścigi w workach, skakankę i wiele innych!

gra_sport_fun_fast
Fot. Mat.prasowe

Fit
Zestaw gier i zbaw sportowych w której znajdziesz grę w gumę, wyścigi w workach, slalomy, rzuty piłeczkami do kubeczków, ćwiczenia z woreczkami i wiele innych!

gra_sport_fun_fit
Fot. Mat.prasowe

Siódme Poty
To energiczna gra planszowa, w której wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Gracze zmagają się nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym ciałem.

gra_sport_fun_siodme_poty
Fot. Mat.prasowe

Siódme Poty Light
Poręczna, mniejsza, bardziej ekonomiczna wersja gry planszowej, przy której popracujesz nad swoją kondycją fizyczną.

gra_sport_fun_siodme_poty_light
Fot. Mat.prasowe

Materiał powstał we współpracy z marką Alexander

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…