buty dla dzieci CCC
Fot. CCC
VIVA! Tylko u nas

W nowej dziecięcej kolekcji CCC znajdziesz buty ze znakiem Zdrowej Stopy!

Sprawdź, dlaczego to najlepszy wybór dla twojego dziecka

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 12 maja 2021 16:17
buty dla dzieci CCC
Fot. CCC

Od kiedy maluch stanie na nogi, trudno go zatrzymać. Chodzi, biega i skacze odkrywając świat na swój sposób! Aby jednak robił to nieprzerwanie i z radością, warto zadbać o właściwe obuwie. Już teraz w ofercie CCC na sezon wiosna-lato 2021 znajdziesz modele butów, które otrzymały znak Zdrowej Stopy. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie!

Czy buty wpływają na rozwój stóp dziecka?

Zdecydowanie tak! Należy podkreślić, że większość dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami. U niemowląt są one zbudowane w większości z chrząstki, dlatego bardzo łatwo zaburzyć ich wzrost. Jako że proces kostnienia trwa do około 8. roku życia, rodzice muszą pamiętać, że to właśnie nieodpowiednio dobrane buty mogą prowadzić do zniekształceń stóp. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że nie jest to jedyny problem – w niewłaściwym obuwiu dziecko kształtuje niewłaściwą postawę całego ciała, a stąd już bardzo blisko m.in. do wad kręgosłupa. Warto zatem, by rodzice świadomie dbali o małe stópki i swoimi wyborami wspierali ich prawidłowy rozwój.

buty dziecięce CCC - Lasocki
Fot. CCC

Co warto wiedzieć o znaku Zdrowej Stopy?

Jakie buty wybrać dla dziecka? Najlepsze będą te, które posiadają certyfikaty. Jednym z nich jest znak Zdrowej Stopy, przyznawany producentom obuwia. Dlaczego jest on istotny? Otrzymują go tylko te modele butów, które zabezpieczają prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stóp. W praktyce oznacza to, że są one wykonane odpowiednio pod względem konstrukcyjnym, technologicznym oraz materiałowym, a także że prezentują się estetycznie. O tym, czy producent może zastosować ten znak decyduje Komisja Specjalistów ds. Obuwia Dziecięcego Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Przemysłu Skórzanego, w skład której wchodzą: antropolog, podolog, konstruktor i technolog obuwia oraz materiałoznawca.

buty dla dzieci Lasocki 2021
Fot. CCC

Znak Zdrowej Stopy daje rodzicom pewność, że wybrany przez nich model butów ocenili niezależni specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jakie wymagania powinny one spełniać, by stopy dzieci były zdrowe. Metka z żółtą, uśmiechniętą stópką gwarantuje, że dany model butów:

  •     zabezpiecza prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stóp
  •     ma kształt i wymiary zapewniające palcom swobodne ułożenie
  •     zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi
  •     zrobiono z materiałów, które zapewniają komfort
  •     ma estetyczny wygląd
  •     jest starannie wykonany
  •     został wyprodukowany bez użycia szkodliwych dla zdrowia substancji

Buty dziecięce CCC na sezon wiosna-lato 2021

W nowej ofercie sklepu CCC znajdziesz wiele butów dla dzieci, które zachwycą rodziców! Są m.in. sneakersy popularnych marek sportowych takich jak Adidas, Puma, Reebok i Sketchers. Dla małych fashionistów o indywidualnym guście przygotowano kolekcję Sprandi, w której dominują sneakersy ze świecącymi, odblaskowymi lub monochromatycznymi i masywnymi podeszwami. Z kolei fanów dziecięcej klasyki zachwyci kolekcja Lasocki, w której znalazły się przede wszystkim skórzane sandały na stabilnej podeszwie. Szukając butów dla najmłodszych nie można przejść też obojętnie obok dziewczęcej linii Nelli Blue, która słynie z balerinek w odcieniach gumy balonowej, sandałów z kokardkami oraz trampek w motyw serduszek.

buty dziecięce CCC
Fot. CCC

Co ważne, niektóre modele z kolekcji CCC na sezon wiosna-lato 2021 otrzymały znak Zdrowej Stopy. Dlatego też możesz wybrać dla dziecka nie tylko stylowe i modne buty do zabawy lub szkoły, ale przede wszystkim takie, które zapewniają zdrowy rozwój jego stóp. Uniknij wielu kłopotów i wybierz certyfikowane buty dziecięce!

Kolekcje dziecięce są dostępne w sklepach stacjonarnych CCC, na ccc.eu oraz w aplikacji.

Materiał powstał z udziałem marki CCC

TAGI #buty #CCC

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?