mamalaba
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Te sukienki sprawią, że poród będzie piękny, komfortowy i jeszcze bardziej magiczny!

Powitanie na świecie nowego członka rodziny to wyjątkowa chwila. Warto więc zadbać również o detale

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 22 listopada 2021 10:39
mamalaba
Fot. materiały prasowe

Czas bezpośrednio przed przyjściem maluszka na świat wymaga przygotowań na wielu płaszczyznach. Kompletowanie niemowlęcej wyprawki, urządzanie pokoiku czy wybór wózka to tylko część wyzwań, przed którymi stają przyszli rodzice. Najważniejsze są przede wszystkim emocje, które towarzyszą nadchodzącym zmianom. 9 miesięcy pełnych ciekawości, czułości i poznawania siebie na nowo - ten czas dobiega końca. Niepewność łącząca się z ekscytacją… Jak przygotować się na ten najważniejszy dzień?

Mamo, jesteś silna!

mamalaba
Fot. materiały prasowe

Oprócz zapakowania do szpitalnej torby akcesoriów niemowlęcych, nie zapomnij włożyć do niej tego, co będzie potrzebne tobie, mamo. Przede wszystkim odpowiedniej koszuli do porodu. A może przyda ci się sukienka mocy - Macierzanka? Doda ci ona odwagi w egzekwowaniu swoich praw, pozostaniu sobą oraz zachowaniu asertywności i własnej tożsamości w tym trudnym, ale i magicznym momencie, jakim jest poród.

mamalaba
Fot. materiały prasowe

Kobieta rodząca jest dzika, wściekła i obolała. Jednocześnie jak nigdy wcześniej czuje moc swojego ciała, sił natury, nie wstydzi się krwi, potu i łez. To trudne, ale niezwykle ważne i cenne, wręcz bezcenne, doświadczenie. Po nim nic już nie jest takie samo. Wiele kobiet mówi: urodziłam dziecko, mogę wszystko! Dlatego tak ważne jest, by ten moment, w którym maluch przychodzi na świat, był piękny. I abyś czuła się komfortowo pod każdym względem. Nie musisz witać swojego malucha w szpitalnej koszuli czy spranym tiszercie. Wręcz przeciwnie…

Macierzanka od MamaLaba

sukienka-gaja-marki-mamalaba
Fot. materiały prasowe

Skąd pomysł na szycie tak niezwykłych i wyjątkowych rzeczy, jakimi są sukienki porodowe nazwane przez ich twórczynie Macierzankami? Wziął się z trudnych osobistych doświadczeń projektantek. Chciały w ten sposób „odczarować” poród w polskim szpitalu. Sprawić, by - pomimo fizycznego bólu i dyskomfortu - stał się dla kobiety pozytywnym i mistycznym doświadczeniem.

mamalaba
Fot. materiały prasowe

Macierzanka to wcale nie „strojenie się”, ale potrzeba bycia równoprawną partnerką na sali porodowej. Bo razem z dzieckiem rodzi się również matka. Poród to moment przejścia, to przemiana z dziewczyny w kobietę i z kobiety w matkę. To kolejna odsłona kobiecości i moment wręcz magiczny. Warto więc przed porodem zadbać o każdy szczegół. Po latach nie pamięta się bowiem bólu, a jedynie piękne chwile…

Bezpieczeństwo, jakość i wygoda

sukienka-gaja-marki-mamalaba
Fot. materiały prasowe

My nie sprzedajemy kawałka tkaniny. Sprzedajemy przyszłe wspomnienia kobiet! - mówią projektantki MamaLaba. I rzeczywiście, ich sukienki są doskonałe w każdym detalu. Wszystkie modele uszyto z miękkiej bawełny w energetycznych i pastelowych kolorach. Przystosowane są do różnych typów porodu, a także do karmienia maleństwa.

mamalaba
Fot. materiały prasowe

Otwarte plecy w modelach Celine i Freya pozwalają anestezjologowi na swobodny dostęp do kręgosłupa podczas podawania znieczulenia zewnątrzoponowego. Taka konstrukcja sukienki ułatwia również badanie KTG przed porodem. Z kolei rozwiązywany przód modelu Celine umożliwia kontakt „skóra do skóry” tuż po porodzie. Do sukienki można dokupić również szlafrok, firmowy „opatulacz”, który ochroni przed wścibskimi spojrzeniami obcych osób w szpitalnych warunkach.

sukienka-gaja-marki-mamalaba
Fot. materiały prasowe

Co ważne, wyroby marki MamaLaba - od tkaniny poprzez lamówki aż po najmniejszą metkę - powstają w Polsce.

Jesteś gotowa na najważniejsze spotkanie swojego życia?

Materiał powstał z udziałem marki MamaLaba

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.