wydawnictwo_wilga
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Te książki musi przeczytać każde dziecko!

Gwarantujemy, że nigdy ich nie zapomni!

Artykuł sponsorowany 10 kwietnia 2019 16:53
wydawnictwo_wilga
Fot. Adobe Stock

Najlepszy prezent dla dziecka? Oczywiście książka! Tylko dzięki lekturze może przenieść się w najdalsze zakątki świata, albo do czasów, których już dawno nie ma lub po prostu spojrzeć na życie z perspektywy innej osoby. Książki uczą empatii, rozwijają wyobraźnie, a wspólne czytanie wzmacnia rodzinne relacje. Jakie nowość pojawiły się na rynku wydawniczym i które warto poznać? Przedstawiamy nasze propozycje!  

"Psierociniec. Kocia lista życzeń", Agata Widzowska 

wydawnictwo_wilga_psierociniec
Fot. Mat.prasowe

 

Remik został porwany przez koty. Porywacze mają bardzo konkretne i… dziwne żądania, np. założyć własny staw z rybami, ale od razu wędzonymi i bez ości, żeby psy kłaniały się kotom i ustępowały im miejsca na drodze, żeby jakiś słynny autor napisał książkę pt. O kocie, który nie jeździł koleją itd. Mają nadzieję, że zaczarowana poezja Remika pozwoli im odmienić swój los. Tymczasem zaniepokojeni przyjaciele Remika z Psierocińca wszczynają poszukiwania. Zaczyna się ciekawa i pełna nieoczekiwanych zwrotów okoliczności przygoda z wątkiem miłosnym w tle. Czy uda się odnaleźć psiego poetę? Czy nasz bohater spełni kocie życzenia? Ciepła i pełna humoru opowieść o sile przyjaźni i miłości, a także o tym, że każde stworzenie ma szansę odnaleźć swoje miejsce na Ziemi.
 

"O jamniku Kaziku i inne psie opowiastki", Paulina Chmurska 

wydawnictwo_wilga_o_jamniku_kaziku
Fot. Mat.prasowe

Tomik zabawnych wierszyków z morałem, których głównymi bohaterami są psy: jamnik Kazik, który przestraszył się balonika, dalmatynka Balbinka, która nie lubi swoich czarnych łatek, owczarek Czarek, który pracuje w policji i wpada w nie lada kłopoty przez swoje łakomstwo, i wiele innych. Napisane z humorem historyjki z pewnością rozśmieszą młodych czytelników, ale także czegoś ich nauczą, np. że warto być sobą, że inny nie oznacza gorszy, że nie należy jeść zbyt dużo słodyczy, że każdy potrzebuje miłości i ciepła.

Maluch poznaje świat: "Nie!", "Już!", "Dlaczego?", "Więcej?", Tracey Corderoy

wydawnictwo_wilga_nie_dlaczego_juz_wiecej
Fot. Mat.prasowe

Maluch poznaje świat to książki, w których główny bohater (mały nosorożec lub mały miś) przeżywa ciekawą i zabawną przygodę. Mnóstwo śmiechu, pozytywnych wspomnień i morał, który możemy przekazać dziecku po lekturze. 

Więcej! Mały Adaś odkrył nowe słowo. Życie rodziny nosorożców nigdy nie będzie już takie same!

Dlaczego? Adaś chce WSZYSTKO wiedzieć. Gdyby tylko sposób, w jaki odkrywa prawdę nie był tak chaotyczny...

Nie! Mówili, że Adaś był uroczym dzieckiem, dopóki nie nauczył się pewnego nowego słowa.

Już! Adaś nie potrafi cierpliwie czekać. Jest tyle fantastycznych rzeczy do roboty, ale jak on chce je wszystkie zrobić za jednym razem?

Mój mały świat: "Jajo", "Wrrr", "Muu"

wydawnictwo_wilga_moj_maly_swiat
Fot. Mat.prasowe

Książki dla najmłodszych dzieci ułatwiające odkrywanie świata; pojazdów, dźwięków i zwierząt. Dzięki wyciętym w tekturze kształtom maluchy mogą łatwiej skupić się na zabawie. Sympatyczne rymowane historyjki i urocze ilustracje zintegrują rodziców z pociechami

"Królik Franek  i draka z siostrą" oraz "Królik Franek i zguba w centrum handlowym", Marta Krzemińska

wydawnictwo_wilga_krolik_franek
Fot. Mat.prasowe
Królik Franek to seria książeczek przedstawiająca różne sytuacje, z którymi muszą niekiedy mierzyć się dzieci w wieku przedszkolnym. Historia oraz pytania na końcu książeczki pozwolą za zrozumienie sytuacji oraz prawidłową reakcję. Seria powstała w konsultacji z psycholog dziecięcą Martą Żysko-Pałubą.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hokus-Pokus. Tom 9. Agnieszka Mielech

wydawnictwo_wilga
Fot. Mat.prasowe

Magia, iluzjoniści, akrobacje! Dołączcie do Tajnego Klubu Superdziewczyn, który bierze udział w niezwykłym Festiwalu Sztuk Ulicznych i Magii. Przyjaciele uczą się magicznych sztuczek i akrobacji. Są świadkami zdumiewających pokazów linoskoczków i muszą podjąć decyzję, czy chcą… zniknąć! W trakcie cyrkowej przygody paczka przeprowadza nową tajną misję – na rzecz cyrkowych zwierząt! Czy Emi i Tajny Klub Superdziewczyn pomogą najsympatyczniejszym cyrkowym aktorom?
 

Materiał powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?