bioderma
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Dlaczego odpowiednia pielęgnacja skóry dziecka jest tak ważna? 

Od tego może zależeć przyszłość twojej pociechy!

Artykuł sponsorowany 2 maja 2019 16:47
bioderma
Fot. Mat.prasowe

Rodzice poprzez właściwą pielęgnację skóry dziecka w rzeczywistości robią dużo więcej – zapobiegają nieprzespanym nocom, ratują przyjęcia urodzinowe, pomagają w sukcesach szkolnych i asystują w osiągnięciach sportowych. Bioderma wspiera rodziców i dzieci w codziennych zmaganiach z atopią. Wszyscy oni potrzebują kompleksowej i systematycznej opieki oraz rzetelnej wiedzy dotyczącej tego problemu.


Jak właściwie dbać o skórę dziecka?

Pielęgnacja delikatnej skóry dziecka opiera się na dwóch czynnościach: kąpieli i smarowaniu ciała. Kąpiel dziecka powinna się odbywać przy użyciu delikatnych środków do mycia o neutralnym pH, bez parabenów i mydła. Czas kąpieli dzieci nie powinien przekraczać 10 minut, a przy atopii powinien wynosić około 5 minut. Po kąpieli ciało dziecka należy delikatnie osuszyć, bez pocierania, aby nie podrażnić jego skóry i nałożyć balsam emolientowy. Jak mówi dr Yuko Higaki, dermatolog, Dyrektor Medyczny Wakamatsucho Mental and Skin Clinic: Dzieci wyczuwają niepokój rodziców. Ich stres udziela się również dzieciom. Zawsze sugeruję rodzicom, aby skupili się na poprawie, a nie na tym, co jeszcze wymaga leczenia. Pokazuję im, w jaki sposób przyczynili się do zmniejszenia objawów atopii, na przykład dzięki codziennemu stosowaniu emolientów. Rodzice, których wysiłki zostają docenione, stają się bardziej pewni siebie. 

bioderma
Fot. Mat.prasowe

Czy emolienty, którymi smarujesz swoje dziecko są bezpieczne?

Kremy i balsamy emolientowe zmniejszają przeznaskórkową utratę wody i tworzą rodzaj bariery ochronnej. Tradycyjne emolienty działają tylko na objawy dyskomfortu, tworząc na powierzchni skóry film o działaniu okluzyjnym. To zdecydowanie za mało. To właśnie w skórze Bioderma znalazła sposób na odbudowanie jej bariery ochronnej. Linia dermokosmetyków Atoderm to produkty do skóry suchej, bardzo suchej, a przede wszystkim atopowej oraz potencjalnie atopowej. Są one przeznaczone do codziennej higieny oraz pielęgnacji zarówno niemowląt, dzieci, jak i dorosłych. Posiadają właściwości hipoalergiczne i można je stosować już od 1. dnia życia.

bioderma
Fot. Mat.prasowe

Atoderm to więcej niż emolient

Dermokosmetyki z linii Atoderm błyskawicznie łagodzą podrażnienia i świąd, trwale przywracając barierę ochronną skóry. Dzięki zawartości opatentowanych kompleksów Skin Barrier Therapy® oraz Lipigenium® pomagają skórze odbudować płaszcz hydrolipidowy, a także ograniczyć rozwój patogennej flory bakteryjnej. W konsekwencji biologicznie odtwarzają spójność bariery skórnej. Właśnie dlatego są tak często polecane przez dermatologów i pediatrów oraz tak chętnie używane przez mamy dzieci cierpiących na AZS.

bioderma
Fot. Mat.prasowe


Linia dermokosmetyków Atoderm Bioderma trwale odbudowuje barierę ochronną skóry i łagodzi swędzenie. Ich systematyczne stosowanie wydłuża okresy pomiędzy zaostrzeniami i poprawia komfort życia całej rodziny. Wszystkie kosmetyki mogą być bezpiecznie stosowane od pierwszych dni życia.

Wejdź na www.zsercemoatopii.pl i otrzymaj wsparcie:
- lokalizator najlepszych specjalistów w Polsce 
- artykuły i porady ekspertów 
- całoroczne wsparcie produktowe

Więcej o dermokosmetykach Atoderm dowiesz się na stronie: https://www.zsercemoatopii.pl/produkty/

Dermokosmetyki z linii Atoderm dostępne są wyłącznie w aptekach.

Materiał powstał we współpracy z marką Bioderma

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.