medela_laktator
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Laktacja bez tajemnic! 

Czyli wszystko co powinnaś o niej wiedzieć!

Artykuł sponsorowany 28 kwietnia 2019 11:06
medela_laktator
Fot. Adobe Stock

Jak skutecznie odciągać pokarm? To pytanie zadaje sobie wiele mam. Podpowiadamy! Bezpośrednio po porodzie organizm matki cechuje się wysokim poziomem prolaktyny– hormonu kluczowego dla laktacji. Wczesne i częste karmienie piersią lub odciąganie pokarmu pozwala na wykorzystanie wysokiego poziomu prolaktyny, co umożliwia długotrwałą produkcję mleka u matek zarówno donoszonych niemowląt, jak i wcześniaków. Aby produkcja mleka była optymalna, mamy powinny najpierw zainicjować proces laktacji, a następnie zadbać o jej rozwój i utrzymanie na odpowiednim poziomie. W ciągu pierwszego miesiąca takiego postępowania ilość mleka będzie się stopniowo zwiększać. Sprawdź, jak korzystać z laktatora, aby rozwinąć i utrzymać laktację!  

Jak pobudzić laktację? 

laktator_medela
Fot. Mat.prasowe

Po przystawieniu do piersi niemowlę zaczyna ssać bardzo szybko, aby wywołać wypływ mleka. Technologia 2-Phase Expression w laktatorze odwzorowuje naturalny rytm ssania dziecka, dlatego możemy stymulować laktację. Co więcej, odciąganie z obu piersi jednocześnie z zastosowaniem tej technologii zapewnia matkom wiele korzyści. Jakich? Przede wszystkim pozwala uzyskać przeciętnie, aż o 18% mleka więcej niż w przypadku odciągania pojedynczego z każdej piersi. Co ciekawe, zawartość tłuszczu w łącznej ilości odciągniętego pokarmu jest wyższa niż w przypadku odciągania pojedynczego! Warto pamiętać, że stan zrelaksowania ułatwia przepływ mleka. Stres i adrenalina hamują wydzielanie oksytocyny – hormonu niezbędnego do wypływu pokarmu z piersi.


Skuteczne odciąganie mleka 

medela_laktator
Fot. Mat.prasowe

Gdy mleko zaczyna wypływać z piersi, niemowlę ssie z mniejszą częstotliwością w celu pobrania pokarmu. Takie zachowanie można naśladować, stosując w fazie odciągania pokarmu laktator z częstotliwością ok. 60 cykli/minutę, która wspomaga opróżnianie piersi. Odciąganie powinno być kontynuowane nie przez określony czas, ale do pojawienia się uczucia opróżnionej i miękkiej piersi oraz ustania wypływu. W przypadku korzystania z laktatora 8 razy na dobę, odciąganie podwójne pozwala zaoszczędzić 2 godziny dziennie w porównaniu do odciągania pojedynczego. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie Medela.pl 

Materiał powstał we współpracy z marką Medela
 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.