Fot. instagram.com/khloekardashian/
VIVA! Tylko u nas

Te gwiazdy dały wyjątkowy prezent swoim dzieciom…

Sprawdźcie, co to takiego!

Magdalena Irzycka 26 maja 2019 16:09
Materiał partnera
Fot. instagram.com/khloekardashian/

Zdrowie naszego dziecka zwykle bywa ważniejsze niż nasze własne. Ale... czy na pewno wiesz, jak zapewnić swojemu maluszkowi najlepszy start? Jeśli jesteś w ciąży, ten temat dotyczy Cię szczególnie. Już wtedy możesz zadbać o zdrowie swojego dziecka. Wystarczy jeden prosty zabieg! 

Jak gwiazdy dbają o swoje pociechy?

Prosto z Hollywood przychodzi do nas wyjątkowa praktyka. Gwiazdy stosują ją na potęgę. Chodzi o... zabezpieczenie krwi pępowinowej podczas porodu!

Kourtney Kardashian zdecydowała się na to, rodząc w ekskluzywnej klinice Cleveland. W ślad za nią poszła jej siostra, Khloe. Rodząc niespełna dwa lata temu małą True, miała tylko jedną prośbę do położnej. Chciała zachować krew z pępowiny po porodzie. Wiedziała, że może ją zabezpieczyć w banku krwi pępowinowej i dać swojemu dziecku najlepszy prezent. Polisę na zdrowie!

Kourtney Kardashian
Fot. East News

Kourtney Kardashian z narzeczonym i synem na plaży 

Podobnie córka amerykańskiego producenta filmowego Aarona Spellinga, Tori SpellingAktorka zabezpieczyła krew z pępowiny każdego z piątki swoich dzieci!  Liam, Stella, Hattie, Finn i Beau są dla niej najważniejsi i najbardziej zależy jej na ich zdrowiu. 

Tori Spelling
Fot. east news

Tori Spelling 

Krew pępowinowa daje nowe życie

Brzmi dziwnie, ale działa cuda. Krew pępowinowa pobrana zaraz po urodzeniu łożyska jest źródłem cennych komórek macierzystych. Wystarczy po porodzie  pobrać ją do specjalnego zestawu i oddać do banku krwi. A przydać może się w przyszłości – kiedy dziecko zachoruje, może nawet uratować mu życie, na przykład w przypadku białaczki czy zespołu mielodysplastycznego. Wiedzą o tym specjaliści z Hollywood, ale praktyka ta - prosta i bezpieczna -  jest coraz bardziej popularna u nas.

Polski Bank Komórek Macierzystych

Możliwości bankowania krwi pępowinowej są dostępne także w Polsce. Coraz więcej gwiazd - Katarzyna Zielińska, Małgorzata Socha, Aleksandra Kisio, Justyna Steczkowska, Izabela Kuna czy Ania Dąbrowska zdecydowały się na ten krok. Dziś promują Polski Bank Komórek Macierzystych i zachęcają przyszłe mamy, aby dały dziecku ten wyjątkowy prezent. Nie niesie to za sobą żadnego ryzyka, a może pomóc. To dlatego tak ważne jest, żeby pomyśleć o tym wcześniej. Krew pępowinową można pobrać tylko raz przy porodzie. Jeśli nie zrobiłaś tego wcześniej, a masz w planach kolejną ciążę, nie przegap takiej możliwości. Przydatne informacje znajdziesz na stornie pbkm.pl.

Ola Kisio
Fot. East News

Aleksandra Kisio zabezpieczyła krew pępowinową po porodzie synka Hugo.

Katarzyna Zielińska
Fot. East News

Katarzyna Zielińska jest mamą 4-letniego Henryka i  1,5-rocznego Aleksandra. Bankuje krew pępowinową.

Małgorzata Socha
Fot. East News

Małgorzata Socha jest ambasadorką Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Ma trójkę dzieci.

Materiał powstał we współpracy z Polskim Bankiem Komórek Macierzystych 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?