przygotowanie-do-porodu-masaz-krocza-jak-wykonac
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Tylko u nas

Jak przygotować się do porodu?

Z naszymi wskazówkami to banalnie proste!

Marta Cieplak 25 maja 2020 11:17
przygotowanie-do-porodu-masaz-krocza-jak-wykonac
Fot. adobe.stock.com

Myśl o porodzie przeraża większość kobiet w ciąży, szczególnie, jeśli noszą pod sercem pierwsze dziecko. To zupełnie naturalne, że obawiasz się tego, co nieznane. Nie pomagają też opowiadane przez koleżanki, mamy i ciotki historie z ich porodów. Dlatego staraj się zachować dystans i zaufaj swojemu ciału oraz położnej i lekarzom. Pomocne okaże się także właściwe przygotowanie ciała zarówno do porodu, jak i do okresu połogu. Od czego zacząć?

Suplementacja w ciąży dostosowana do trymestru

Przede wszystkim zadbaj o zdrowie swoje i dziecka. Rób regularnie badania, dbaj o dietę oraz przyjmuj suplementy odpowiednie dla kobiet w ciąży. Szukaj sprawdzonych produktów, które zawierają składniki o udowodnionym działaniu, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Organizm kobiety w ciąży, jak i po porodzie pracuje na najwyższych obrotach i wymaga wsparcia. Niezwykle ważna jest dodatkowa suplementacja kwasów omega-3, gdyż w okresie ciąży i laktacji jesteś jedynym źródłem DHA dla swojego maluszka. Układ nerwowy dziecka zaczyna rozwijać się bardzo wcześnie, dlatego tak istotna jest podaż DHA od początku ciąży.

Masaż krocza: dlaczego jest taki ważny

Masaż krocza polecany jest przez wszystkie położne jako najlepsza forma przygotowania do porodu naturalnego. Dlaczego? Taki masaż uelastycznia ściany pochwy, mięśnie i skórę krocza, przez co zwiększa szansę, że nie dojdzie do pęknięcia krocza i pochwy podczas porodu oraz minimalizuje ryzyko konieczności wykonania nacięcia. A to daje ogromny komfort w czasie połogu! Cały masaż powinien trwać kilka minut i należy wykonywać go codziennie (od 34 tygodnia ciąży). Aby ułatwić masaż, stosuj żele z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym o działaniu nawilżającym.

Regeneracja po porodzie

Aby wesprzeć regenerację i gojenie krocza po porodzie, korzystaj z żelu z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym. Dzięki szybkiemu nawilżeniu i skuteczności w regeneracji zapomnisz o dolegliwościach poporodowych. W tym wyjątkowym czasie równie ważna jest prawidłowa higiena intymna – wybieraj fizjoemulsje bez konserwantów, zawierające substancje antyseptyczne oraz regenerujące.

viva-mama-nowy-numer-na-rynku-w-kioskach-dzien-matki-26-maja-2020-magazyn-dla-mam-kobiet-w-ciazy-dziecko
Fot. @FOTOGRAFIE_EWELINY/ fotografieeweliny.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?