VIVA! Tylko u nas

Jak wesprzeć swoje zdrowie w ciąży? Jak przygotować się do porodu?

Te pytania nurtują każdą przyszłą mamę. Zobacz nasze wskazówki!

Artykuł sponsorowany 23 listopada 2020 11:49

Niemal każdą przyszłą mamę niepokoi myśl o porodzie. Zwłaszcza, jeśli na świat ma przyjść jej pierwsze dziecko. Żeby oswoić nieznane, najczęściej szukamy informacji u kobiet, które mają za sobą co najmniej jeden poród. Ale rozmowy z koleżankami, mamą czy ciotkami często wcale nie pomagają w oswojeniu się z nieuniknionym. Czasem opowieści o bólu porodowym i o przykrym połogu wzbudzają jeszcze większy lęk. A ten nie tylko utrudnia radosne oczekiwanie na dziecko, ale w decydującej chwili wzmaga stres, powoduje większe spięcie ciała i faktycznie utrudnia poród.

Dlatego tak ważne jest, by zachować dystans i zaufać sobie samej, położnej oraz lekarzowi. Ale też działać i świadomie zadbać o swoje zdrowie i dziecka, oraz odpowiednio przygotować swoje ciało do porodu. Organizm kobiety wystawiony jest w czasie ciąży na wielką próbę. Zmienia się wraz ze wzrostem dziecka, potrzebuje niejednokrotnie dodatkowego wsparcia odpowiednimi składnikami odżywczymi i więcej odpoczynku. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. 

Kompleksowa suplementacja w ciąży

Zdrowie twoje i dziecka jest teraz najważniejsze. Regularnie odwiedzaj i słuchaj poleceń swojego lekarza, rób zlecone przez niego badania, dużo się ruszaj i zadbaj o właściwą dietę. Pamiętaj, że teraz powinnaś dostarczać swojemu organizmowi szczególnie dużo cennych i dobrze skomponowanych składników odżywczych. Pomogą ci zadbać o swoje zdrowie oraz korzystnie wpłyną na właściwy rozwój twojego dziecka.

Dlatego tak ważne są suplementy diety odpowiednie dla kobiet w ciąży. Nie idź na kompromis, szukaj tylko sprawdzonych produktów, które zawierają składniki o udowodnionym działaniu, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.

Pregna Plus + Pregna DHA

Kompleksową suplementację podczas ciąży i karmienia piersią zapewnia kompozycja pięciu ważnych składników: kwasu foliowego, witaminy D, jodu, żelaza, oraz DHA. Składniki te pełnią istotne funkcje w organizmie i w sposób fizjologiczny wpływają na prawidłowy przebieg ciąży, zdrowie mamy i dziecka. Pregna DHA uzupełnia DHA i daje możliwość indywidualnego dostosowania ilości w zależności od potrzeb i diety.

Inne produkty Pregna

Często u kobiet w ciąży pojawiają się mdłości. Nieprzyjemne uczucie pomoże złagodzić specjalistyczny produkt w formie gumy do żucia Pregna Vomi z imbirem. Natomiast kobietom, które dopiero przygotowują się do zajścia w ciążę, marka oferuje Pregna Start, preparat bogaty w witaminy i minerały ważne przed planowanym poczęciem.

Produkty Pregna Start, Pregna Plus oraz Pregna DHA są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników. Warto pamiętać, by zarówno w czasie ciąży, jak i karmienia, nie przesadzać z suplementacją. Bez specjalnych wskazań, wystarczy prawidłowa dieta wzbogacona o preparaty zawierające wyłącznie składniki o udowodnionym działaniu.

Szczególnie zadbaj o swoje drogi rodne

Niezwykle ważne jest również fizyczne przygotowanie drogi, przez którą przeciśnie się noworodek. Ściany pochwy, mięśnie i skóra krocza powinny być jak najbardziej elastyczne, by bez oporów i uszkodzeń rozciągnęły się do właściwego rozmiaru, a po porodzie szybko wróciły do punktu wyjścia.

W przygotowaniu do naturalnego porodu pomoże regularny i prawidłowo przeprowadzany masaż krocza. Polecają go wszystkie doświadczone położne. Masaż niezawodnie uelastycznia, przez co zwiększa szansę, że nie dojdzie do pęknięcia krocza i pochwy podczas porodu. Zminimalizuje też ryzyko konieczności wykonania nacięcia. Żeby masaż spełnił swoją rolę, należy go wykonywać codziennie od 34. tygodnia ciąży. Musi trwać kilka minut. Najlepsze efekty przyniesie, gdy do jego wykonania użyjesz żelu z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym o działaniu nawilżającym marki Mucovagin.

Kwas hialuronowy wiąże się z wydzieliną błony śluzowej pochwy i tworzy na jej powierzchni żelową powłokę. Stanowi ona dodatkową barierę ochronną, ale stwarza też warunki do aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i obronnych. Utworzony przez żel Mucovagin film ochronny zapobiega rozwojowi flory patogennej, przywraca naturalną wilgotność, oraz ułatwia i przyspiesza procesy gojenia. Dlatego żel jest polecany również kobietom w okresie połogu.

Regeneracja po porodzie

Aby wesprzeć regenerację i gojenie pochwy oraz krocza po porodzie, każdego dnia używaj żelu Mucovagin z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym. W tym czasie również niezwykle ważna jest prawidłowa higiena intymna. Do mycia stosuj Mucovagin fizjoemulsję. Jest to specjalistyczny preparat polecany szczególnie podczas regeneracji okolic intymnych po porodzie.

Fizjoemulsja Mucovagin zawiera unikalną formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który wspiera procesy regeneracji oraz posiada silne właściwości nawilżające. W składzie fizjoemulsji jest też substancja antyseptyczna – oktenidyna, pantenol i alantoina, które skutecznie łagodzą podrażnienia, kwas mlekowy, pozwalający utrzymać właściwe pH okolic intymnych, a także gliceryna, poprawiającą elastyczność i regulującą procesy prawidłowej odnowy okolic intymnych.

Zarówno żel, jak i fizjoemulsja Mucovagin są polecane podczas regeneracji okolic intymnych jako MUST HAVE – standard opieki okołoporodowej.

Materiał powstał we współpracy z markami Pregna i Mucovagin.

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.