higiena-intymna-w-ciazy
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Mama

Jak najlepiej przygotować się do porodu?

Przeczytaj, a okres połogu będzie znacznie łatwiejszy!

Redakcja VIVA! 21 listopada 2020 10:15
higiena-intymna-w-ciazy
Fot. adobe.stock.com

Ciąża to piękny, ale jednocześnie trudny, bo stresujący czas. Ciągle myślisz o tym, czy maleństwo rozwija się prawidłowo i czy zapewniasz mu wszystkie substancje odżywcze, których potrzebuje. Do tego dochodzi lęk o sam przebieg porodu, szczególnie, jeśli będziesz rodzić po raz pierwszy. Aby zminimalizować poziom stresu, zaufaj ekspertom – lekarzom i położnej. Inwestuj też w najlepsze, sprawdzone suplementy i preparaty do pielęgnacji. Właściwe przygotowanie ciała zarówno do porodu, jak i do okresu połogu jest bowiem niezwykle ważne. Oto trzy najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać!

Jak przygotować się do porodu?

Właściwa suplementacja

Rób regularnie badania, dbaj o dietę bogatą w składniki odżywcze oraz przyjmuj suplementy odpowiednie dla kobiet w ciąży. Szukaj sprawdzonych produktów, które zawierają składniki o udowodnionym działaniu, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników. Suplementy te powinny być weryfikowane pod względem zawartości substancji czynnych, alergenów, czystości mikrobiologicznej oraz pochodzenia surowców. Wybieraj tylko produkty sprawdzone, bezpieczne i o wysokiej jakości. 

Uelastycznienie krocza 

Masaż krocza od dawna polecany jest przez wszystkie położne jako najlepsza forma przygotowania do porodu naturalnego. Taki masaż uelastycznia bowiem ściany pochwy, mięśnie i skórę krocza, przez co zwiększa szansę, że nie dojdzie do jego pęknięcia podczas porodu oraz minimalizuje ryzyko konieczności wykonania nacięcia. Jak powinien wyglądać taki masaż? Należy wykonywać go codziennie (od 34. tygodnia ciąży) przez kilka minut. Aby ułatwić masaż, stosuj żele z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym o działaniu nawilżającym.

Preparaty do stosowania po porodzie
Aby wesprzeć regenerację i gojenie krocza po porodzie, korzystaj z żelu z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym. Dzięki szybkiemu nawilżeniu i skuteczności w regeneracji zapomnisz o dolegliwościach poporodowych. W tym wyjątkowym czasie równie ważna jest prawidłowa higiena intymna, dlatego wybieraj fizjoemulsje bez konserwantów, zawierające substancje antyseptyczne oraz regenerujące.
 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.