Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Jak pielęgnować więzi rodzinne? Te sposoby wzmocnią relacje!

Sprawdź, jak miło spędzić czas z najbliższymi!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 19 listopada 2018 11:38
Fot. materiały prasowe

W dzisiejszym świecie, gdy mamy coraz więcej obowiązków i coraz mniej czasu, łatwo zapomnieć o pielęgnowaniu relacji z rodziną i przyjaciółmi. Często brakuje okazji, by spotkać się i porozmawiać, a tym samym zadbać o łączącą nas więź. Tymczasem badania naukowe wskazują, że stabilne relacje są jednym z ważniejszych czynników odpowiedzialnych za nasze poczucie szczęścia. Jedną z okazji do spotkań z najbliższymi i zwolnienia tempa są zbliżające się Święta. Podczas wybierania prezentów warto zwrócić uwagę na takie, które będziemy mogli wykorzystywać wspólnie, dzięki czemu wpłyną korzystnie na rozwój relacji. Świetnie sprawdzą się gry planszowe – są bardzo uniwersalne, skutecznie integrują młodszych i starszych, a wspólna zabawa pozwoli nam na odpoczynek.

Gry planszowe, które warto poznać

Jeśli mamy w swoim otoczeniu dzieci, warto sięgnąć po gry, które zaangażują uczestników ruchowo. Poruszanie się wokół planszy z pewnością spodoba się najmłodszym, a i dorosłym nie zaszkodzi!

Świetną zabawę zapewnia ICECOOL – nowoczesna, wciągająca gra angażująca całą rodzinę. Uczestnicy poruszają plastikowymi pionkami pingwinów jedynie za pomocą pstrykania – im celniej to zrobią, tym lepiej. Gdy już nauczymy się, jak wprawiać pingwiny w ruch, mamy nieskończone możliwości doskonalenia swoich umiejętności!

Fot. materiały prasowe

Dla bardziej zróżnicowanych grup, niezastąpione są tytuły szybkie, zawierające element zręcznościowy. Przykładem mogą być popularne Dobble, w których naszym zadaniem jest znajdowanie par identycznych symboli na kartach. Musimy starać się znaleźć odpowiednią parę zanim zrobią to pozostali, co wymaga nie lada spostrzegawczości! Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojego kartonika. Teraz następny! Tylko nie zwątp, każda karta łączy się z inną zawsze tylko jednym symbolem!

Fot. materiały prasowe

Z kolei dla tych, którzy wolą nieco dłuższe rozgrywki, lubią planowanie lub cenią sobie klasyczne planszówki, idealną propozycją jest Wsiąść do Pociągu: Europa. Podczas gry naszym zadaniem będzie budowanie tras kolejowych w taki sposób, by połączyć wskazane miasta. Aby wygrać, musimy umiejętnie dobierać karty i planować swoje działania.

Fot. materiały prasowe

Gry oparte na współpracy warto wprowadzać w życie dziecka już od najmłodszych lat. Koncept Kids świetnie przygotowuje do pracy w grupie, uczy współzawodnictwa i wpływa korzystnie na rozwój relacji.

Fot. materiały prasowe

Jungle Speed: Kids to gra w której liczy się zręczność, spostrzegawczość, szybkość i doskonała pamięć! Podczas zabawy odkrywamy kolejne kafelki ze zwierzętami i staramy się zapamiętać, jakie gatunki się na nich znajdują. Jeśli zidentyfikujemy znajdującą się wśród kafelków parę, musimy jak najszybciej złapać stojący na środku totem – dopiero kiedy go chwycimy, możemy odpowiadać!

Fot. materiały prasowe

W Cortex od 2 do 6 graczy będzie rywalizować ze sobą, szybko zgadując odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań, które rozwijają różne funkcje ludzkiego mózgu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymają części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu, zostanie zwycięzcą! 

Fot. materiały prasowe

Materiał powstał we współpracy z marką Rebel

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.