Gry dla małych dzieci
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Dzień Dziecka pełen gier i zabaw

Sprawdź nasze polecania!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 10 maja 2021 15:24
Gry dla małych dzieci
Fot. mat. prasowe

Pomimo tego, że kalendarz pełen jest ważnych i pięknych świąt, to trudno znaleźć drugie takie, jak Dzień Dziecka. To okazja do celebrowania dla wszystkich. Dlatego warto z wyprzedzeniem pomyśleć o świetnym prezencie dla tych młodszych i nieco starszych dzieci.
W tym roku prawdopodobnie wycieczki, szaleństwa w parkach rozrywki i duże przyjęcia musimy odłożyć na bok. Ale to nie znaczy, że zabraknie świetnej zabawy! To dobra okazja, aby odświeżyć może nieco zapomniane formy rozrywki i odkryć, jak cudownie można się wspólnie bawić przy nowoczesnych grach i zabawkach.

Dla najmłodszych

Najwięcej prezentów trafia zazwyczaj do maluchów. Warto zadbać o to, aby wśród tony łakoci i pięknych ubranek pojawiły się także zabawki, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka. Idealnym rozwiązaniem są gry edukacyjne przygotowywane przez uznanych specjalistów. Wśród nich wyróżnia się propozycja od Alexandra, która powstała we współpracy z Dorotą Zawadzką – Supernianią. „W Kółko” to nauka poprzez zabawę. Ćwiczenia skupiają się na rozwoju kompetencji przyszłości – takich jak myślenie krytyczne, komunikacja i kreatywność. Warto także zwrócić uwagę na serię „Sówka Mądra Główka” – to zestaw pełen prostych gier i zabaw, które towarzyszą dziecku na kolejnych etapach rozwoju.

zawadzka
Fot. Mat.prasowe

Zabawa na świeżym powietrzu

Zamknięcie w domach dało się nam wszystkim we znaki. Dlatego warto wykorzystać piękną pogodę, by odkryć przyjemność zabawy w ogrodzie lub parku i przy okazji zadbać o dobrą formę. Pomoże Wam w tym seria Sport&Fun, która stawia na sportową rywalizację i umiejętność współpracy. Wśród różnorodnych zadań na graczy czekają rzuty podkową w „Uni”, celne rzuty do tarczy w „Strzał w 10” i serie wymagających ćwiczeń w grze „Siódme Poty”

Gra Uni
Fot. mat. prasowe

Dla kreatywnych

Nieograniczona wyobraźnia to odwieczny atut młodości. Warto ją rozwijać, stawiając przed dziećmi nowe wyzwania, które zmuszą szare komórki do wytężonej pracy. Dla małych majsterkowiczów stworzono serie „Mały Konstruktor”, także w wersji junior, i „Składaki Drewniaki”. Samodzielnie złożone pojazdy nie tylko dadzą mnóstwo satysfakcji, ale także posłużą przy innych zabawach! Twórczą rozrywkę dla kilku osób gwarantują także rurki 3D „Montino”. Dzięki nim stworzycie nawet ogromne i złożone budowle, które bez trudu przeniesiecie w inne miejsce. A dla małych artystów dużo radości dadzą „Piaskowe Malowanki”, dzięki którym w prosty sposób stworzą efektowne obrazki.

Gra Składaki Drewniaki
Fot. mat. prasowe

Gra Mały Konstruktor
Fot. mat. prasowe

Dla całej rodziny

W każdym wieku warto pielęgnować w sobie dziecko. Wiedzą o tym świetnie twórcy gier rodzinnych, które od lat łączą całe pokolenia. Ich sukces tkwi w zestawieniu odpowiedniego poziomu trudności i prostych zasad, które czynią zabawę atrakcyjną dla wszystkich. Wyjątkowe chwile spędzicie w towarzystwie nieco nieśmiałych rycerzy, którzy próbują odnaleźć drogę w „Ucieczce z Lochu”. Sprawdźcie, z którym członkiem rodziny tworzycie „Zgraną Parę”. Odpowiadajcie błyskawicznie, by pozbyć się „Gorącego Ziemniaka” i rozwijajcie żyłkę przedsiębiorcy w grze pełnej śmiechu i sielskiego klimatu – „Folwarku Marzeń”.

Gra Gorący Ziemniak
Fot. mat. prasowe

Gra Ucieczka z Lochu
Fot. mat. prasowe

Tegoroczny Dzień Dziecka to okazja, by przeżyć ten dzień inaczej niż zwykle. Może zamiast indywidualnych prezentów warto pomyśleć o podarowaniu najbliższym swojego wolnego czasu i w towarzystwie planszówek spędzić wiele pięknych chwil?

Materiał powstał z udziałem wydawnictwa Alexander 

TAGI #zabawki

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.