Gry dla najmłodszych - Rebel
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

10 najlepszych gier, które sprawdzą się jako prezent na Dzień Dziecka

Propozycje dla dzieci w każdym wieku!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 8 maja 2021 11:25
Gry dla najmłodszych - Rebel
Fot. mat. prasowe

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, a wraz z nim czas poszukiwań idealnego upominku. Z jednej strony chcemy, aby przyniósł on radość i wiele godzin doskonałej zabawy, z drugiej zaś szukamy prezentów wartościowych i rozwijających. Te dwie kluczowe cechy doskonale łączą nowoczesne gry planszowe, które stanowią zarówno rozrywkę, jak i narzędzie edukacyjne, a ponadto pozwalają nam na wartościowe spędzenie czasu z naszymi pociechami. 

Najlepsze gry dla najmłodszych

1. Dobble Psi Patrol

Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma, Skye! Dynamiczna gra karciana z bohaterskimi psiakami zapewni maluchom nie lada trening refleksu i spostrzegawczości. Podczas zabawy będziemy szukać par identycznych symboli: bohaterów Psiego Patrolu oraz ich atrybutów. 

2. Dobble Kicia Kocia

Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Czy uda Ci się wypatrzeć pary wśród bohaterów książeczek o Kici Koci?

3. Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróż

Specjalna wersja jednej z najpopularniejszych gier familijnych, w pełni dostosowana do potrzeb najmłodszych graczy i doskonała na początek przygody z planszówkami. Podczas zabawy będziemy budować trasy kolejowe na mapie Europy, poznając jednocześnie najważniejsze miasta. 

Najlepsze gry dla najmłodszych - Rebel
Fot. mat. prasowe

4. BrainBox: Obrazki 

Wyjątkowa gra edukacyjna, stworzona by wspierać maluchy w poznawaniu nowych słów. Naszym zadaniem jest zapamiętanie jak największej liczby szczegółów z obrazka znajdującego się na karcie, by następnie przywołać je z pamięci i nazwać.

5. Story Cubes 

Pobudzająca wyobraźnię, kreatywna zabawa oparta o opowiadanie historii. Podstawowy zestaw zawiera 9 kości, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji inspirujących do tworzenia własnych, oryginalnych opowieści!

Dobra zabawa dla dużych i małych

1. Harry Potter i Magiczny Quiz

Nie lada gratka dla wszystkich fanów Harry’ego Pottera! W tej quizowej zabawie będą mieli okazję dumnie reprezentować barwy ulubionego domu, odpowiadając na pytania dotyczące sagi. Gra wyposażona jest w specjalny mechanizm, który głosem dyrektora Hogwartu poprowadzi uczestników przez całą rozgrywkę.

2. Dixit

Wesoła i zaskakująca gra skojarzeń, w której naszym zadaniem będzie wymyślanie i odgadywanie haseł powiązanych z ilustracjami na kartach. To nie tylko doskonałe narzędzie do pobudzenia naszej kreatywności, ale też szansa, by lepiej poznać naszych najbliższych i zrozumieć ich spojrzenie na świat.

3. Cortex

90 kart, 8 rodzajów zadań, niezliczona ilość korzyści intelektualnych. Cortex to dynamiczna i wesoła gra, która pozwoli wzmocnić pamięć, zręczność i zdolność kojarzenia faktów. Podczas zabawy rywalizujemy o to, kto pierwszy rozwiąże znajdujące się na stole zadanie.

Najlepsze gry dla najmłodszych - Rebel
Fot. mat. prasowe

4. Sushi Go Party!

Dynamiczna gra karciana, w której naszym zadaniem jest zebranie jak najbardziej opłacalnych zestawów sushi. Ujawniając stopniowo swoje poczynania musimy każdorazowo rozważyć, jak pogodzić nasz plan z umiejętnym przeszkadzaniem pozostałym graczom. 

5. Imago Family

Kalambury bez mówienia i pokazywania? To możliwe dzięki Imago Family! W tym przypadku będziemy przekazywać wylosowane hasła za pomocą przezroczystych kart z prostymi symbolami, które możemy na siebie nakładać. 

Materiał powstał z udziałem sklepu Rebel

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.