Rozenek święta
Fot. Instagram
magiczne święta

Święta idealne tylko z Małgorzatą Rozenek-Majdan!

Poznajcie 5 porad na perfekcyjne Boże Narodzenie

Marta Roszewska 3 grudnia 2018 13:04
Rozenek święta
Fot. Instagram

Perfekcyjna Pani Domu na swojej stronie w 2017 roku zdradziła sekrety idealnego prowadzenia domu, doradziła, jak ubrać się na specjalne okazje, a także podzieliła się kulinarnymi przepisami. Małgorzata doradzała czytelnikom, jak urządzić wymarzone święta i nie dać się zwariować! Sprawdziliśmy, co ciekawego możemy dowiedzieć się z jej strony internetowej! Oto 5 świątecznych porad według Małgorzaty Rozenek-Majdan.

Bezpieczne prezenty

Najważniejsza zasadą przy robieniu prezentów jest zwracanie uwagi na wiek i osobowość danej osoby. Nasze zaangażowanie znaczy tu o wiele więcej niż najdroższy nawet podarunek. Zbyt drogi prezent, może doprowadzić do niezręcznej sytuacji, w której druga osoba nie będzie wiedziała jak się odwdzięczyć. Warto jest zaplanować zakupy odrobinę wcześniej - przez niepotrzebny pośpiech możemy kupić coś niechcianego. Należy pamiętać, że prezent, który nas zadowoli, niekoniecznie spodoba się komuś innemu, dlatego miejmy na uwadze potrzeby i zainteresowania tej osoby. Do uniwersalnych prezentów należą: książka, ciekawa ramka na zdjęcia, świeca zapachowa, bon podarunkowy do restauracji, bilety do kina/teatru - najlepiej sprawdzą się w przypadku osób, z którymi nie jesteśmy mocno związani.

Najważniejsze kolędy

Nie wyobrażamy sobie Świąt bez kolęd. Warto pielęgnować ten zwyczaj ze względu na młodsze pokolenie, które nie zawsze zna ich słowa. Zgodnie z tradycją, kolędować zaczynamy w Wigilię, a kończymy 2 lutego. Dla przypomnienia, Małgorzata podaje 10 najważniejszych polskich kolęd: "Cicha noc", "Wśród nocnej ciszy", "Bóg się rodzi", "Lulajże Jezuniu", "Przybieżeli do Betlejem", "Gdy się Chrystus rodzi", "Mizerna, cicha", "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy śliczna Panna", "Jezus malusieńki".

Strona internetowa Małgorzaty Rozenek-Majdan
Fot. www.rozenekmajdan.com

Jak zaplanować święta, żeby nie oszaleć

Ci, którzy nie uczestniczyli nigdy wcześniej w przygotowaniach świątecznych nie zdają sobie sprawy jakiego wysiłku i umiejętności organizacji to wymaga. By móc cieszyć się każdą chwilą z bliskimi należy o wiele wcześniej zaplanować każdy krok przygotowań (według Małgorzaty już 1 grudnia). Najlepiej zacząć od generalnego sprzątania, następnie ustalić budżet, listę gości, a na jej podstawie listę zakupów. Plan wcielamy już 2-3 tygodnie przed Bożym Narodzeniem. Szczegóły na stronie internetowej Perfekcyjnej Pani Domu!

Świąteczne stylizacje

Strona internetowa Małgorzaty Rozenek-Majdan
Fot. www.rozenekmajdan.com

Niezależnie od miejsca, w którym spędzamy święta, jest to doskonała okazja na przygotowanie wyjątkowej stylizacji. Musimy pamiętać, żeby strój nie był zbyt wyzywający, ale też nie ocierał się o office wear. Świąteczny look musi być elegancki i wieczorowy. Bezpieczna czerń świetnie sprawdzi się z połyskującymi elementami - nada to całości oryginalności i sprawi, że stylizacja nie będzie nudna. Małgorzata namawia nas także do wybierania jasnych kolorów (trzeba jednak uważać przy jedzeniu barszczu), dlatego w jej propozycjach pojawiła się także biel.

Święta na wesoło

Nie bierzmy wszystkiego zbyt poważnie! Święta to okres radości, więc czerpmy z niego jak najwięcej. By upamiętnić wyjątkowe chwile, można urządzić rodzinną sesję zdjęciową ze śmiesznymi rekwizytami - to świetna pamiątka oraz frajda dla najmłodszych!

Strona internetowa Małgorzaty Rozenek-Majdan
Fot. www.rozenekmajdan.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?