Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! 15/2020
Fot. Marlena BieliNska/Move Picture
TYLKO W VIVIE!

Barbara Kurdej-Szatan szczerze o walce z chorobą: „Borelioza jest nadal aktywna...”

„...ale mój organizm sobie z tym radzi”

Katarzyna Sielicka 5 sierpnia 2020 09:28
Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! 15/2020
Fot. Marlena BieliNska/Move Picture

O chorobie Barbara Kurdej-Szatan dowiedziała się siedem lat temu. Od tamtej pory nieustannie walczyła o swoje zdrowie i mierzyła się z dolegliwościami. W 2017 roku w wywiadzie z Romanem Praszyńskim dla VIVY! wyznała, że większość z bakterii, które zostały wprowadzone do jej organizmu przez ugryzienie kleszcza została usunięta, co potwierdziły badania. Ale z boreliozą nadal walczy. Gwiazda M jak miłość w wywiadach wielokrotnie podkreślała, że w walce z chorobą korzysta z alternatywnych metod leczenia. Kiedy wydawało się, że wszystko układa się po jej myśli, choroba kilka razy niespodziewanie dawała o sobie znać. Teraz, mimo dolegliwości, aktorce udało zajść się w ciążę. Niebawem na świecie pojawi się jej drugie dziecko. Jak dziś wygląda jej życie z boreliozą? Czy choroba ma wpływ na przebieg jej ciąży i jak walczy z nią teraz, będąc w błogosławionym stanie? O tym opowiedziała Katarzynie Sielickiej w najnowszym wywiadzie dla magazynu VIVA!.

Magazyn VIVA!: Barbara Kurdej-Szatan o boreliozie

Będziecie rodzić razem z mężem?

Na pewno. Rafał był przy porodzie Hani i bardzo mi wtedy pomagał, uspokajał mnie, pilnował oddechu. Bardzo bym chciała, żeby był.

Opowiadałaś, że to był trudny poród.

Tak. Ale wtedy tego nie wiedziałam. To był mój pierwszy poród, nie miałam pojęcia, jak to może wyglądać. A ten rzeczywiście był trudny. Trwał kilkanaście godzin. Ale Henia też chciałabym urodzić naturalnie, nie chcę na własne życzenie robić operacji.

Nie boisz się bólu?

Zawsze jest stres. Ale bólu się nie boję. Wiem, że będzie i przejdzie, po prostu muszę to przetrwać. Wtedy bardzo bolało, ale chyba jestem dość silna. To doświadczenie bardzo wzmocniło moją kobiecość, zbudowało jako człowieka, matkę. Dało siłę. I mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

A co z Twoją boreliozą? Pokonałaś ją?

Tego nie wiem. Ale ja się po prostu dobrze czuję. Nie biorę leków. Wcześniej leczyłam się także naturalnie – dietą, prądami, ziołami. Prądów od dawna nie robię. Ostatnio też jem normalnie, postanowiłam, że w ciąży nie będę sobie odmawiała niczego. Badania, które robiłam dwa lata temu, wykazały, że borelioza jest nadal aktywna. Nie wiem więc, dlaczego czuję się dobrze, ale cieszę się, że tak jest. Albo mój organizm sobie z tym radzi, albo mój aktywny tryb życia sprzyja walce z tą chorobą.

Od siedmiu lat prowadzisz życie zupełnie szalone. Od dawna nie było w polskim show-biznesie tak błyskotliwej kariery. Zrezygnujesz z tego teraz?

Nie, oczywiście, że nie. Zobaczymy, ile będę miała propozycji i czy one w ogóle będą. Ale nie zamierzam od razu wracać do pracy.

Nowy numer VIVY! pojawi się w punktach sprzedaży w całej Polsce już 6 sierpnia, także w formie e-wydania na stronie hitsalonik.pl

Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! 15/2020
Fot. Marlena BieliNska/Move Picture

Co jeszcze w nowej VIVIE! 15/2020?

Ucieczka matki, próba samobójcza ojca, zmiana nazwiska... A jednak Greg i Rafał Collins znaleźli siłę, by przezwyciężyć traumę i odnieść sukces.

Greg Collins, Rafał Collins, VIVA! 15/2020
Fot. Zdjęcia Adam Pluciński/ Move Picture

A w cyklu ONA o NIEJ Cierniak-Morgenstern o Czyżewskiej: „Myślę, że wyszła za Davida dla przygody. W PRL-u ktoś z Ameryki, ktoś tak ważny i tak bardzo amerykański był oblegany”.

Na zdjęciu Krystyna Cierniak-Morgenstern

Krystyna Cierniak-Morgenstern, VIVA! 5/2020
Fot. Olga Majrowska

Jest prawdziwym wirtuozem smaku! Wyznaje zasadę: „Żyje się po to, żeby jeść”. Hanna Lis gotuje dla nas i… podróżuje.

Hanna Lis, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/Move

Nowy numer VIVY! pojawi się w punktach sprzedaży w całej Polsce już 6 sierpnia, także w formie e-wydania na stronie hitsalonik.pl

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.