TYLKO U NAS!

Kwaśniewska, Wojciechowska, Wellman... Power women na okładce VIVY!

Zobacz kulisy sesji, jakiej jeszcze nie było!

Konrad Szczęsny 18 września 2018 14:58

Każda z nich jest inna, każda jest mistrzynią w swojej dziedzinie. Dziesięć pięknych, spełnionych, inspirujących kobiet spotkało się przy realizacji wyjątkowego projektu. Na zdjęciach wystąpiły w kreacjach specjalnie przygotowanych na tę okazję przez Łukasza Jemioła. Ewa Chodakowska, Sylwia Chutnik, Jolanta Kwaśniewska, Ania Jagodzińska, Kasia Sokołowska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Dorota WellmanMartyna Wojciechowska, Anita Włodarczyk, Marieta Żukowska stanęły do sesji zdjęciowej dla VIVY!, żeby pokazać, czym dla nich jest siła kobiet, i opowiedziały, za co się lubią, szanują i wspierają. Takich zdjęć jeszcze nie było!

Chodakowska, Wojciechowska, Wellman, Kwaśniewska: Power women na okładce VIVY!

W zabytkowych wnętrzach Reduty Banku Polskiego w centrum Warszawy Łukasz Jemioł uwija się wśród wieszaków z najnowszą kolekcją jesień–zima 2018/2019 i utrzymanych w kolorach czerwieni, fuksji i pomarańczu kreacji przygotowanych na sesję „Power Women” – silnych kobiet. Kolory wybrane są nieprzypadkowo – mają symbolizować siłę, energię, moc i radość, które cechują bohaterki. Zgromadzić na jednym planie wszystkie te kobiety to było prawdziwe wyzwanie. Wszystkie realizują swoje pasje i marzenia, spełniają się w pracy i w rodzinach. Najbardziej deficytowym towarem jest dla nich czas.

Jak znalazły go dla nas? Na pewno zadziałał czar jednego z najzdolniejszych polskich projektantów, Łukasza Jemioła. Ale przede wszystkim spodobała im się idea. Pisarka Sylwia Chutnik lubi cytować amerykańską sekretarz stanu Madeleine Albright: „W piekle jest specjalne miejsce przeznaczone dla kobiet, które nie pomagały innym kobietom”. A one spotkały się właśnie po to, żeby pokazać, że chcą pomagać, wspierać się i budować siłę kobiet.

„Pomysł narodził się trzy miesiące temu i przyszedłem z nim do Vivy!, ponieważ chciałem, zaprezentować moją najnowszą kolekcję na zdjęciach z niezwykłymi kobietami”, mówi Łukasz Jemioł. „Jestem szczęśliwy, że się udało. Każda z tych kobiet jest inna, ale łączy je to, że mają wewnętrzną siłę, która przekłada się na konkretne działania. Mnie taka postawa i w ogóle kobiety inspirują. Staram się tworzyć ubrania, w których moje klientki czują się dobrze, wygodnie, kobieco, a jeżeli jest taka potrzeba lub okazja, to wytwornie i elegancko.

Od lat pracuję z kobietami i mocno wierzę w to, że każda jest indywidualnością. Czasami, w dzisiejszym zabieganym świecie, kobiety nie mają dla siebie czasu. Właśnie dlatego najbliższa kolekcja jest pod hasłem »Believe in your power«. Wierzę, że słowa mają moc. Podobnie jak to, co nosimy, wpływa na nasz nastrój, na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Najnowsze ubrania mają przypominać paniom, że są wyjątkowe. Każda z nich”, mówi nam Łukasz Jemioł.

Co jeszcze w numerze? Piotr Stramowski: kto oswoił macho? Edyta Herbuś o nowej roli w życiu i telewizji oraz wyjątkowa historia Susan&Anne Wójcicki, sióstr z Doliny Krzemowej.

Nowy numer dwutygodnika VIVA! na rynku będzie dostępny od czwartku 20 września  

VIVA! Power, Silne kobiety, Siła jest kobietą: Wellman, Kwaśniewska, Chodakowska, Wojciechowska, numer 19/2018, wrzesień
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.