2 / 6
Copyright @Robert Wolański

– Tęskni Pan za latami 60.?
Roman Polański:
Muszę pani powiedzieć, że ci, którzy mieli szczęście znać te czasy, są jednogłośnie smutni, że to się zmieniło. Poszliśmy w gorszą stronę.

 

– To jak Pan dziś postrzega rzeczywistość?
Roman Polański:
Coraz większa pruderia, ciemnota. Nauka w ostatnich latach robi niesłychane postępy dzięki rozwojowi technologii, natomiast społeczeństwa głupieją. Prawdopodobnie przyczyną jest fakt, że jest nas na świecie coraz więcej. W latach, o które pani mnie pyta, było trzy miliardy ludzi, teraz jest siedem i pół miliarda. W czasie jednego pokolenia ta liczba się podwoiła. To jest katastrofa. Prawdopodobnie jest więc też coraz więcej ludzi nieoświeconych.

 

Polecamy: W imię prawdy i bez niedopowiedzeń. Dlaczego Roman Polański powraca do dramatycznej przeszłości?

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.