Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Viva! 7/2020
Fot. Marta Wojtal
TYLKO W VIVIE!

Małgorzata Rozenek-Majdan: „Choć niektóre próby kończyły się ciążą, nie mogłam ich donosić”

„Mieliśmy już wrażenie, że nic z tego nie wyjdzie”

Elżbieta Pawełek 1 kwietnia 2020 12:44
Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Viva! 7/2020
Fot. Marta Wojtal

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan niebawem po raz pierwszy zostaną rodzicami. Długo starali się o potomstwo. Otwarcie mówili, że zmuszeni byli skorzystać z metody in vitro. Dlaczego tak późno się na to zdecydowali, co sądzą o tej metodzie i jak przygotowali się do nowej roli, zdradzają w najnowszej rozmowie z Elżbietą Pawełek dla magazynu VIVA!. 

Nigdy nie robiliście tajemnicy z tego, że chcecie mieć dziecko. Dlaczego tak późno się zdecydowaliście?

Radek: Zdecydowaliśmy się już dawno, tylko nam nie wychodziło. Na początku, będąc młodym małżeństwem, chcieliśmy spędzić trochę czasu razem, lepiej się poznać, pozwiedzać świat. Później mocno się staraliśmy, żeby nasza rodzina się powiększyła, ale w pewnym momencie pojawiło się zwątpienie…

Nie ukrywaliście, że musieliście skorzystać z in vitro...

Małgosia: Jak mogłabym to ukrywać, zwłaszcza w czasach, kiedy atmosfera wokół in vitro jest tak nieprzyjazna. A ja każdego dnia jestem wdzięczna lekarzom, że dzięki nim na świat przyszło moich dwóch wspaniałych synów z poprzedniego małżeństwa. Bycie mamą jest dla mnie najważniejsze, bo macierzyństwo i dom nadają sens naszemu życiu.

Radek: Przypomina mi się, co Robert Kubica mówił po wypadku: „Chciałem podziękować konstruktorom bolida, bo gdybym miał ten wypadek 10 lat wcześniej, to już bym nie żył”. Tak technologia i bezpieczeństwo bolidów poszły do przodu. Mogę powiedzieć to samo, że nasze szczęście zawdzięczamy lekarzom i rozwojowi medycyny. Bo gdyby to było 20 lat wcześniej, nie mielibyśmy z Małgosią szansy na dziecko.

Niejeden mężczyzna wciąż jeszcze uważa, że skorzystanie z takiej pomocy medycznej to wstyd i ujma dla jego męskości…

Małgosia: Od początku było jasne, że przyczyna leży po mojej stronie…

Radek: Tutaj nie można dociekać niczyjej winy. Tak jak nie można się wstydzić tego, że wychodzi się naprzeciw swoim marzeniom, że chce się dać nowe życie i być za wszelką cenę rodzicem…

Procedury in vitro są dla cierpliwych. Jak długo staraliście się o dziecko?

Małgosia: Trzy lata. Z początku myślałam, że uda nam się za pierwszym razem, tak jak było w przypadku moich chłopców. A tu przyszło nagłe zdziwienie, że się nie udaje ani za pierwszym razem, ani za drugim, trzecim i kolejnymi. Mieliśmy już wrażenie, że nic z tego nie wyjdzie. Choć niektóre próby kończyły się ciążą, nie mogłam ich donosić. 

Cały wywiad w najnowszym numerze magazynu Viva! od czwartku, 2 kwietnia w punktach sprzedaży i w sieci w formie e-wydania na stronie hitsalonik.pl. Przypominamy, że wszystkie sesje z najnowszego wydania magazynu VIVA! powstały przed wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce. 

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Viva! 7/2020
Fot. Marta Wojtal

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Viva! 7/2020, okładka
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.