Mateusz Gessler całuje rybę
Fot. Sonia Szóstak/AF Photo
TYLKO U NAS

Kucharz o duszy artysty. Co robi Mateusz Gessler, gdy nie gotuje i nie występuje w TV? Zdradzamy: lubi adrenalinę!

13 lutego 2016 11:56
Mateusz Gessler całuje rybę
Fot. Sonia Szóstak/AF Photo

Mateusz Gessler ma wiele zainteresowań i stanowczo wychodzą one poza teren kuchni!  :) Oczywiście na co dzień jest szefem kultowej restauracji Warszawa Wschodnia. Jest też jurorem w "MasterChef Junior", co jak przyznał w wywiadze bardzo mu się podoba. Ale gotowanie i występy w TV. wcale nie są dla niego całym światem. Wiedzieliście, że uczy się robić tatuaże i jeździ crossowym motocyklem? Ale to nie koniec jego tajemnic...

Mateusz Gessler miał być... ogrodnikiem!

W wywiadzie z "Vivą!" wyznał, że kiedyś miał inne plany zawodowe. 

- Kiedyś chciałem zostać „paysagiste” – projektantem ogrodów i nawet podjąłem takie studia. Nie chciałem pracować w gastronomii. Myślałem, że za dużo tych Gesslerów w kuchni. Znalazłem się więc w tym miejscu i w tym zawodzie właściwie przez przypadek. Los to za mnie wymyślił - powiedział Mateusz Gessler.

 

Przygoda z gotowaniem Mateusza zaczęła się  gdy… musiał zastąpić kucharza na własnym weselu. Pomyślał wtedy: Czemu nie? Skoro mam gen kulinarny, dlaczego się tym nie zająć na poważnie? Mateusz Gessler wyznał, że ma wiele pasji poza gotowaniem.

- Uwielbiam na przykład jeździć motocyklem po specjalnych terenach crossowych. Motor to dla mnie coś więcej niż pojazd. To miejsce, gdzie jestem sam ze sobą i mam czas na rozmyślania, porządkowanie w głowie pewnych spraw, obmyślanie kolejnych kroków biznesowych. Oprócz tej restauracji mam jeszcze firmę kateringowo-dietetyczną, a teraz zaczynam program telewizyjny, no i chcę otworzyć kolejny lokal - zdradza.

 

Poza tym uwielbia rysować. Przyznaje, że ma duszę artysty, po mamie Joannie, która ukończyła łódzką szkołę filmową. Mateusz lubi gdy w jego życiu dużo się dzieje. W wywiadzie wyznał, że nie jest typem leniwego domatora: "Trzeba iść do przodu, bo stagnacja sprawia, że się cofamy"

Jakie Mateusz Gessler ma plany na przyszłość?

Teraz zaczął naukę tatuażu. Czy to dlatego, że przygotowuje się do nowego zawodu? W wywiadzie powiedział: 

 

"Nigdy nie wiadomo, co się będzie robić w życiu, a ja zawsze miałem mnóstwo energii, muszę więc ją dobrze spożytkować. I nie mam lęku przed nieznanym". 

 

I dodał, że uczenie się życia najlepiej wychodzi podczas podróży.

 

"Podróżując, nauczyłem się spokoju, niepoddawania się porażkom. Z każdej kultury przejmowałem to, co było w niej najlepsze. Dzięki temu stałem się bardzo samodzielny i uwierzyłem w siebie. A upadków w życiu miałem mnóstwo. Ale nie załamałem się, wyciągnąłem z tego wszystkiego wnioski". 

 

Mateusz Gessler w kuchni
Fot. Sonia Szóstak/AF Photo

Mateusz Gessler w swojej restauracji

 

Polecamy: Mateusz Gessler o trudnych relacjach z ojcem.

 

Cały wywiad z Mateuszem Gesslerem w najnowszej "Vivie!" od 11 lutego w kioskach.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.