Mateusz Gessler całuje rybę
Fot. Sonia Szóstak/AF Photo
TYLKO U NAS

Kucharz o duszy artysty. Co robi Mateusz Gessler, gdy nie gotuje i nie występuje w TV? Zdradzamy: lubi adrenalinę!

13 lutego 2016 11:56
Mateusz Gessler całuje rybę
Fot. Sonia Szóstak/AF Photo

Mateusz Gessler ma wiele zainteresowań i stanowczo wychodzą one poza teren kuchni!  :) Oczywiście na co dzień jest szefem kultowej restauracji Warszawa Wschodnia. Jest też jurorem w "MasterChef Junior", co jak przyznał w wywiadze bardzo mu się podoba. Ale gotowanie i występy w TV. wcale nie są dla niego całym światem. Wiedzieliście, że uczy się robić tatuaże i jeździ crossowym motocyklem? Ale to nie koniec jego tajemnic...

Mateusz Gessler miał być... ogrodnikiem!

W wywiadzie z "Vivą!" wyznał, że kiedyś miał inne plany zawodowe. 

- Kiedyś chciałem zostać „paysagiste” – projektantem ogrodów i nawet podjąłem takie studia. Nie chciałem pracować w gastronomii. Myślałem, że za dużo tych Gesslerów w kuchni. Znalazłem się więc w tym miejscu i w tym zawodzie właściwie przez przypadek. Los to za mnie wymyślił - powiedział Mateusz Gessler.

 

Przygoda z gotowaniem Mateusza zaczęła się  gdy… musiał zastąpić kucharza na własnym weselu. Pomyślał wtedy: Czemu nie? Skoro mam gen kulinarny, dlaczego się tym nie zająć na poważnie? Mateusz Gessler wyznał, że ma wiele pasji poza gotowaniem.

- Uwielbiam na przykład jeździć motocyklem po specjalnych terenach crossowych. Motor to dla mnie coś więcej niż pojazd. To miejsce, gdzie jestem sam ze sobą i mam czas na rozmyślania, porządkowanie w głowie pewnych spraw, obmyślanie kolejnych kroków biznesowych. Oprócz tej restauracji mam jeszcze firmę kateringowo-dietetyczną, a teraz zaczynam program telewizyjny, no i chcę otworzyć kolejny lokal - zdradza.

 

Poza tym uwielbia rysować. Przyznaje, że ma duszę artysty, po mamie Joannie, która ukończyła łódzką szkołę filmową. Mateusz lubi gdy w jego życiu dużo się dzieje. W wywiadzie wyznał, że nie jest typem leniwego domatora: "Trzeba iść do przodu, bo stagnacja sprawia, że się cofamy"

Jakie Mateusz Gessler ma plany na przyszłość?

Teraz zaczął naukę tatuażu. Czy to dlatego, że przygotowuje się do nowego zawodu? W wywiadzie powiedział: 

 

"Nigdy nie wiadomo, co się będzie robić w życiu, a ja zawsze miałem mnóstwo energii, muszę więc ją dobrze spożytkować. I nie mam lęku przed nieznanym". 

 

I dodał, że uczenie się życia najlepiej wychodzi podczas podróży.

 

"Podróżując, nauczyłem się spokoju, niepoddawania się porażkom. Z każdej kultury przejmowałem to, co było w niej najlepsze. Dzięki temu stałem się bardzo samodzielny i uwierzyłem w siebie. A upadków w życiu miałem mnóstwo. Ale nie załamałem się, wyciągnąłem z tego wszystkiego wnioski". 

 

Mateusz Gessler w kuchni
Fot. Sonia Szóstak/AF Photo

Mateusz Gessler w swojej restauracji

 

Polecamy: Mateusz Gessler o trudnych relacjach z ojcem.

 

Cały wywiad z Mateuszem Gesslerem w najnowszej "Vivie!" od 11 lutego w kioskach.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.