Maja Sablewska
Fot. Marta Wojtal
TYLKO U NAS

"Chcę ubierać kobiety w pewność siebie" - Mai Sablewskiej sposób na modę i życiowe kryzysy

1 sierpnia 2016 17:45
Maja Sablewska
Fot. Marta Wojtal

Maja Sablewska miała w życiu wiele trudnych momentów, jednak z kryzysów wyszła obronną ręką - dużo silniejsza, już bez kompleksów. Teraz w programie „Sablewskiej sposób na modę” pomaga innym Polkom odzyskać pewność siebie i znaleźć siłę do zmian. - Chcę ubierać te kobiety w pewność siebie. Taki jest mój plan - zdradziła w najnowszej VIVIE!. Katarzynie Sielickiej opowiedziała między innymi o dużej odpowiedzialności, z którą wiąże się jej praca, tym jak pomaga kobietom i że w pewnym momencie sama skorzystała z pomocy profesjonalisty.

 

Uczestniczkom programu mówi, że moda zaczyna się pod ubraniem. Uczy je przede wszystkim samoakceptacji. W pracy jest więc trochę stylistką, trochę psychologiem. A to duża odpowiedzialność.
Maja Sablewska:
Dopiero teraz sobie zdaję z tego sprawę w pełni, że ten program naprawdę pomaga ludziom. Jeżeli kobieta, która siada ze mną na kanapie, mówi, że jestem jedyną osobą, która może jej wysłuchać, to ja nie chciałabym jej zawieść. Nie lubię lać wody, rozmawiam na serio. Robię już siódmą edycję programu „Sablewskiej sposób na modę” w TVN Style i przyzwyczaiłam kobiety do tego, że mogą liczyć na moją szczerość i pomoc nie tylko w dziedzinie mody. Na przykład dzisiaj spotkałam kobietę, która ma ogromny biust i sporą „oponkę”, przy metr sześćdziesiąt waży 73 kilo. To jest problem dla niej, wszyscy się z niej wyśmiewają. Przez lata uzbierała worek kompleksów. Myślę: No dobrze, przychodzisz do programu o ciuchach, chciałabyś lepiej wyglądać, ale bez akceptacji siebie pod ubraniem to się nie uda. 

 

Stylistka zdradziła, że nie namawia uczestniczek programu do pogoni za idealnym wyglądem. Ważniejsze jest, by zaakceptowały swoje niedoskonałości i nauczyły się je tuszować.
Maja Sablewska: Moda, którą ja preferuję, jest dla wszystkich. Jeśli kobieta nie chce schudnąć i akceptuje siebie, to ja jej pokażę takie triki, żeby to, że ma nadwagę, kompletnie nie miało znaczenia. Przecież nie każdy musi mieć rozmiar 34, 36 czy 38. Wiele kobiet walczy z nadwagą, która wynika na przykład z problemów zdrowotnych. Najważniejsze to mieć świadomość swojej sylwetki, znać wady, a skupiać się na atutach. Wszystko siedzi wewnątrz, w głowie. Dla mnie nie jest problemem ubrać kogokolwiek, czy to jest osoba z nadwagą, czy bardzo szczupła. Chcę ubierać te kobiety w pewność siebie. Taki jest mój plan.

 

Maja Sablewska
Fot. Marta Wojtal

Maja Sablewska, VIVA! lipiec 2016.

 

Polecamy też: Maja Sablewska: „Nie wyglądałam dobrze i nie akceptowałam tego". Jak pokonała kompleksy?

 

Maja Sablewska o życiowych kryzysach i pomocy psychologa

Maja Sablewska zdradziła w wywiadzie, że kiedyś chciała być psychologiem, a teraz myśli nawet o podjęciu studiów zaocznych w tym kierunku. Oczywiście gdy znajdzie a to czas. Jej życie potoczyło się zupełnie inaczej, czego nie żałuje. Jej marzenia i plany powiązane są z modą i na razie to w tej dziedzinie daje z siebie wszystko. Ale myśl o pomocy innym jej nie opuszcza. - Chcę pomagać ludziom. Patrzę na siebie, bo tylko tak mogę dostarczyć kobietom wiarygodnych argumentów - powiedziała w VIVIE!.

 

Gwiazda zdradziła też, że miała w życiu wiele kryzysów, i że to one pomogły jej rozwinąć skrzydła.
Maja Sablewska: Kiedyś wydawało mi się, że życie będzie zawsze takie, jak chciałabym, żeby było. Ale tak nie jest. I jeden kryzys, drugi kryzys, jedno odrzucenie, drugie… Ale to mnie nauczyło, że przez kryzysy można osiągnąć rozwój.

 

W trudnych chwilach sama skorzystała z pomocy profesjonalisty.
Maja Sablewska: Rok temu, kiedy już za dużo dostałam kopniaków i zaczęłam zastanawiać się nad tym, co źle zrobię, poszłam na terapię. Robert Kupisz polecił mi przecudowną psycholog, panią Basię, której jestem dozgonnie wdzięczna. To ona mi pokazała wszystkie moje wady i zalety. Ona pomogła mi się z tego wygrzebać.

 

Co ją bardziej zaskoczyło - wady czy zalety?
Maja Sablewska:
Wady. Z zalet zdawałam sobie sprawę, choć miałam problem z przyjmowaniem komplementów. Pani psycholog pokazała mi też to, że nigdy nie będę idealna, bo nie ma ludzi idealnych.

 

Polecamy też: „Jestem małą rybką w akwarium pełnym piranii”. Maja Sablewska, 36 lat, od 15 lat w show-biznesie

 

Co jeszcze zdradziła w wywiadzie? Cała rozmowa z Mają Sablewską w najnowszej VIVIE!. OD 28 lipca w kioskach.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.