Krzysztof Gojdź, VIVA! maj 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
TYLKO U NAS!

Krzysztof Gojdź: „Show-biznes to dla mnie głupota’’

Dlaczego ulubiony „lekarz gwiazd’’ zdecydował się na udział w Tańcu z gwiazdami?

Damian Duda 28 lutego 2018 13:30
Krzysztof Gojdź, VIVA! maj 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Dr Krzysztof Gojdź najsłynniejszy lekarz medycyny estetycznej w Polsce. Ma kilka klinik, apartament w Miami zaprojektowany przez Armaniego, a za mniej niż 50 tys. dziennie menedżer nie pozwala mu wstawać z łóżka. Dlaczego zatem zdecydował się na udział w Tańcu z Gwiazdami? Ma w tym swój cel, który zdradza w ekskluzywnej rozmowie z Viva.pl.

Krzysztof Gojdź w Tańcu z Gwiazdami

Nikt nie spodziewał się, że ulubieniec warszawskich salonów wystąpi w popularnym show. Jednak tylko nam zdradził, dlaczego po długiej przerwie powraca do show-biznesu.

Dlaczego lekarz medycyny estetycznej decyduje się na udział w Tańcu z Gwiazdami?

Od samego początku mówiłem, jaki jest mój cel udziału w tym programie. Chcę całe honorarium, zarówno to, co zarabiam na każdym odcinku, jak i potencjalną wygraną, przeznaczyć na konkretne cele charytatywne — m.in. te związane z badaniem raka piersi czy jajnika.

Chcę również wspomóc osoby starsze, porzucone, które przebywają w domach starości. To właśnie tę ostatnią grupę wesprę już w pierwszym odcinku. To będzie moje „5 minut’’, które wykorzystam na uświadamianie do tego, że muszą się badać. Żeby zawalczyły o siebie! A nie tylko o rodzinę czy pranie skarpetek.

Skąd u lekarza medycyny estetycznej, który wszystkim kojarzy się z poprawianiem niedoskonałości, taki nacisk na badania profilaktyczne?

Pamiętajmy, że medycyna estetyczna to nie tylko ostrzykiwanie twarzy celebrytkom. To przede wszystkim pomoc osobom poszkodowanym przez los. Każdą rozmowę, która odbywa się w moim gabinecie, zaczynam od pytania, czy pan/pani dba o siebie.

Przez co rozumiem nie tylko stosowanie kremów, ale również chodzenie na siłownie czy — najważniejsze — badanie się! Bo, jeśli wewnątrz będziemy zdrowi, to na zewnątrz będziemy lepiej wyglądać. To jest misja, aby wesprzeć kobiety.

W mediach społecznościowych już nagłośniłeś tę sprawę.

Jeden z postów, który miał rekordowy zasięg, dotyczył raka jajnika. I, co najważniejsze, dotarł do prawie 3 milionów użytkowników. Mam nadzieję, że takim postem zmotywowałem chociaż jedną osobę do przebadania się. Myślę, że tego typu akcje są bardzo ważne.

Jeśli uratuje chociaż jedną kobietę, będę szczęśliwy

Na długi czas zniknąłeś z show-biznesu…

To był celowy zabieg. Od pół roku nigdzie się nie pokazuję. Show-biznes przez pewien czas był dla mnie odskocznią. Był to dla mnie wybryk i myślę, że trochę głupota. To było nieświadome. Dużo rzeczy działo się zupełnie poza mną, często słyszałem niestworzone informacje na mój temat. Najważniejsze, że w porę się zorientowałem…

… dlatego poszedłeś do Tańca z Gwiazdami?

Nie, to dla mnie nie jest show-biznes. Miałem w tym swój cel, o którym wspomniałem.

Może masz apetyt na własny program?

Już za miesiąc zaczynam pracę nad nowym formatem w TVN-ie, a pracuje nad jeszcze kolejnym. Niestety, nie mogę nic zdradzić. Teraz najważniejszy jest dla mnie Taniec z Gwiazdami. Wyprzedzając Twoje kolejne pytanie, wolę medycynę od show-biznesu… 

Krzysztof Gojdź
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Krzysztof Gojdź
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.