Kayah, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Piotr Porębski/Metaluna
EXCLUSIVE

TYLKO U NAS Kayah o walce z poważną chorobą: Tyje się od „patrzenia na szklankę wody”. Dochodzi do opuchnięć

Roman Praszyński 2 czerwca 2017 20:15
Kayah, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Piotr Porębski/Metaluna

 

Gwiazdą okładkową najnowszego numeru VIVY! jest Kayah. Artystka w rozmowie z Romanem Praszyńskim opowiedziała m.in. o walce z chorobą Hashimoto. Jak wokalistka sobie z tym radzi? Czy stosuje specjalną dietę? I czy dolegliwości z nią związane skutecznie uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie na co dzień?

 

Polecamy też: Cierpią na nią Gigi Hadid, Kayah, Maffashion, Marta Dyks... Czym jest choroba Hashimoto?

Kayah o walce z chorobą Hashimoto

Zmaga się Pani z chorobą Hashimoto. Czy bieganie ma z tym związek?

Przy Hashimoto nie chce się uprawiać sportów, niczego się nie chce. Niestety tyje się także od „patrzenia na szklankę wody”. Tak zwalnia metabolizm. I dochodzi do dużych opuchnięć. Nauczyłam się to akceptować. Ale sport pomaga mi utrzymać sylwetkę w ryzach, jak i uwierzyć we własne siły.

 

- Hashimoto atakuje psychikę, osłabia energię?

Niestety, ma się skłonności do depresji, są zaburzenia snu. Muszę pilnować diety. Unikam glutenu, a to nie jest proste przy moim trybie życia. Jeżdżąc na koncerty, nocuję w hotelach, jadam w restauracjach. Często nie mam możliwości samodzielnie przygotować posiłku.

 

Polecamy też: Kayah o Bregoviciu: Goran ma problemy z dzieleniem sceny z kimkolwiek EKSKLUZYWNE VIDEO

 

- Wozi Pani termosy?

Tak, gotuję ostre potrawy. Moim popisowym daniem jest warzywna potrawka, jestem bardzo dumna, ponieważ Iwonka Zasuwa, moja chórzystka, która jest jednocześnie mistrzynią kuchni, prowadzi blog Smakoterapia i warsztaty kulinarne, poprosiła mnie o przepis. To największy komplement!

 

O trudach życia wokalistki, jej miłościach i pogodzeniu z ojcem czytaj w wywiadzie z Kayah w najnowszym dwutygodniku VIVA! Dostępnym od 1 czerwca 2017 r.

 

Kayah, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Piotr Porębski/Metaluna

 

Polecamy też: „Przez pół roku miałam depresję”. TYLKO U NAS Kayah o cieniach bycia matką

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.