Grażyna Szapołowska
Fot. Magda Wunsche & Samsel
Urodziny gwiazd

"Życie zaczyna się po sześćdziesiątce". Grażyna Szapołowska kończy dziś 62 lata

MA 19 września 2015 15:16
Grażyna Szapołowska
Fot. Magda Wunsche & Samsel

Dziś Grażyna Szapołowska kończy 62 lata. Aktorka nie ukrywa swojego wieku i nie boi się upływu czasu, a na pytanie "Vivy!", czy chciałaby być znowu młoda, w 2011 roku odpowiedziała: "Chyba nie. Gdy sobie teraz pomyślę o tym, jaka byłam, mając 20, 30, nawet 40 lat, jakie to były emocje, nieprzespane noce, wypalone paczki papierosów i nerwy. Jak nie miałam dystansu do niczego, zwłaszcza do siebie. Dzisiaj mam w sobie taką radość spokoju".

 

I dodała: "Życie zaczyna się po sześćdziesiątce, a nawet po sześćdziesiątce czwórce, jak mówiła moja babcia. Powiedziała mi: 'Zobaczysz, jak skończysz 64 lata, to dopiero wszystko się zacznie'. Więc ja jeszcze czekam (śmiech)".


"Viva!" z okazji urodzin życzy, by "radość spokoju" trwała, a słowa babci doczekały się spełnienia. Wszystkiego najlepszego!

 

Grażyna Szapołowska
Fot. Magda Wunsche & Samsel

 

Urodziny gwiazdy to także dobra okazja, by przypomnieć sobie, co w szczerej rozmowie z Krystyną Pytlakowską mówiła o zdradzie, czasie, mężczyznach i... zakręcie:

 

Zdrada

Od dawna wybaczam. Ale jak się ma 18, 19, 30 lat, to zdrada jest nie do wybaczenia. A wtedy się zdradza, bo w młodości fizyczność jest najważniejsza. Ludzie są ciekawi, próbują wszystkiego. A dzisiaj… Dzisiaj bym była zła, jakby mnie zdradził producent albo reżyser dla innej aktorki. Przegryzłabym tętnicę (śmiech).

 

Upływ czasu

Aktorki nie wstydzą się już swoich zmarszczek. Nie są w stanie stworzyć mitu wokół własnej osoby, ukryć prawdy, kiedy jest Internet i wirtualny świat. Nie można zmieniać swojej metryki. Odmładzać się. Nie ukrywam więc swojego wieku. Nie boję się upływu czasu, naprawdę. Jeżeli się o coś boję, to nie o figurę ani swoje zmarszczki, tylko o zdrowie. Botoks, powiększanie ust? Nie, nie. Może trzeba napisać, że coś robię, bo inaczej nie przeczytają wywiadu? (Śmiech).

A jeśli mój mężczyzna porzuci mnie dla młodszej? To ja znajdę sobie jeszcze młodszego. Albo nareszcie będę wolna.

 

Grażyna Szapołowska
Fot. Magda Wunsche & Samsel

 

Mężczyźni

Faceci są najważniejsi w naszym życiu. Nawet lesbijki gadają o facetach.

Na ogół miałam mężczyzn starszych od siebie. Ale Paweł, mój ostatni mąż, był młodszy o osiem lat. Wiek nie ma znaczenia, ważne tylko, czy ta osoba ma do zaoferowania coś, co rozbudzi w tobie ciekawość na inne smaki.

Teraz wreszcie mam taką miłość, jakiej zawsze chciałam. On jest tolerancyjny, to Francuz z poczuciem humoru. I właśnie chodzi o tę umiejętność czerpania radości życia z poczucia humoru. Tylko dzięki niemu można się znosić. Kiedy spotkałam Erica, w moim życiu wszystko się poukładało. Wszystkie moje lęki przeszły. Bo mam poczucie bezpieczeństwa. Wtedy lęki mijają.

 

Na zakręcie

Na jakim etapie życia się znajduję? Nie, nie kobieta na zakręcie. Ja zakręty już miałam. Teraz nic mnie nie zaskoczy, choć ciągle wydaje mi się, że cały czas znajduję się na samym początku. Ale wiem, że już dużo jest w moim życiu z górki. Przybija mnie tylko fakt, że nie zdążę zrobić jeszcze paru rzeczy. Ale ponieważ i tak się z niczym nigdy nie zdąży, to nie ma sensu się tym stresować.

 

 

Grażyna Szapołowska
Fot. Magda Wunsche & Samsel

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.