TYLKO U NAS

"Musimy to obserwować. Dzisiaj rano byłam z nią na SPEKCIE". Ewa Błaszczyk o stanie córki, Oli

Piotr Wojtasik 12 sierpnia 2016 17:45

Z Ewą Błaszczyk spotkaliśmy się na planie sesji do najnowszej "Urody Życia", której kulisy możecie zobaczyć na naszym wideo. W trakcie zdjęć porozmawialiśmy z aktorką też o jej najnowszym filmie -  "Za niebieskimi drzwiami". Spytaliśmy też na co aktualnie zbiera pieniądze jej fundacja Akogo? i jak się czuje pozostająca w śpiączce córka, Ola Janczarska, która niedawno wraz z innymi pacjentami kliniki Budzik, przeszła operację wszczepienia stymulatora mózgu pod kierunkiem japońskiego profesora Isao Mority.

W trakcie rozmowy nie wiedzieliśmy, że kiedy będziemy przedstawiać Wam ten materiał będzie już głośno o wybudzeniu ze śpiączki pierwszego pacjenta poddanego nowatorskiemu zabiegowi - 35-letniego Tomasza, który w maju uległ ciężkiemu wypadkowi. Jak mówi Ewa Błaszczyk, planowanych jest jeszcze 15 zabiegów. Trzymamy kciuki za ich powodzenie! I zachęcamy do wsparcia finansowego fundacji Akogo!. Aktorka mówi, że zainteresowanie zabiegami jest ogromne - na 4 zabiegi planowane pod koniec lipca było 120 kandydatów.

 

Jak się czuje Ola? Wiemy już, że jej stan stopniowo się poprawia. – Widać na jej twarzy wyraz zadowolenia, radości i obojętności. W przypadkach, kiedy coś ją zaciekawi, coś silnie działa na jej emocje, zauważyć też można poszerzanie się źrenic. Jest również mniejsza spastyczność – powiedziała w wywiadzie dr Monika Barczewska, zastępca kierownika kliniki neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, w której Ola przeszła innowacyjny zabieg. W rozmowie z nami Ewa Błaszczyk, podkreślała, że zdrowienie Oli to długi proces i trzeba cierpliwie czekać na efekty. "Musimy to obserwować, rano byłam z nią na kontrolnym SPEKCIE", "najważniejszy jest stan kliniczny", mówiła. Zapraszamy na wywiad z aktorką.

 

Polecamy: Ewa Błaszczyk o rehabilitacji córki: "Mówię jej „dzień dobry”... I ona wtedy zaczyna szybciej oddychać"

 

Czym jest SPECT, o którym mówi Ewa Błaszczyk?

To technika tomografii z dziedziny medycyny nuklearnej, która przy użyciu promieniowania gamma umożliwia tworzenie obrazu przestrzennego aktywności biologicznej dowolnego obszaru ciała pacjenta. W przypadku pacjentów w śpiączce to badanie jest wykorzystywane, by zbadać stopień ukrwienia mózgu.

 

 

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.