Ewa Błaszczyk z córką Manią na okładce Vivy
VIVA! Tylko u nas

Błaszczyk o sobie i córce: Czeka nas sesja z psychologiem

Nadal nie mogą pogodzić się z traumatycznym wypadkiem

puchacho 18 stycznia 2013 09:47
Ewa Błaszczyk z córką Manią na okładce Vivy

Ola Janczarska, jedna z córek aktorki Ewy Błaszczyk, miała sześć lat, gdy zakrztusiła się połykając tabletkę. Od tamtej pory jest w śpiączce, co spowodowało, że aktorka założyła fundację Akogo?, dzięki której finansuje budowę kliniki Budzik. Po latach starań budynek właśnie został oddany do użytku. Ale czy to zapewniło jej szczęście? Ewa Błaszczyk w wywiadzie dla „Vivy!” udzieliła wymijającej odpowiedzi na to pytanie.

- Szczęście jest wtedy, gdy nie ma guli w gardle i jest spokojnie. Ale od trzech lat jest u nas stabilnie i przewidywalnie.

Nic dziwnego. Po takich wstrząsających doświadczeniach ciężko przejść do codziennego życia. Jej córka Marianna do dziś bardzo przeżywa tragedię siostry i nie potrafi pogodzić się z okrutnym losem:

- Dlaczego? Dlaczego Ola? Jakie to niesprawiedliwe. Mam w głowie bitwę myśli. I co? Mam się zgodzić na to, że tak chciało przeznaczenie?

Ewa Błaszczyk i jej córka między sobą nie poruszają tematu wypadku. Starają się żyć tak jak większość polskich rodzin, ale obie są zgodne co do tego, że w przyszłości trzeba będzie usiąść i porozmawiać na ten przykry temat. Jednak samym ciężko im będzie rozwiązać tę kwestię. Aktorka wyznaje, że czeka ich sesja z psychologiem:

- Na takie rozmowy jeszcze nie pora. Na pewno kiedyś wrócimy do tego tematu. Ale nie teraz, nie w tym czasie. Być może czeka nas sesja z psychologiem.

Biorąc pod uwagę rodzinną determinację, możemy być spokojni, że Ewa i jej córka ze wszystkim sobie poradzą, tak jak to robią do tej pory. Trzymamy kciuki!

Wywiadu z Ewą Błaszczyk przeczytasz tutaj oraz w nowym numerze magazynu "Viva!". Już w sprzedaży!

Zobacz jak gwiazdy ostatnio wspierały fundację Ewy Błaszczyk malując budziki:

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.