Dorota Rabczewska z mamą
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Wywiady Krystyny Pytlakowskiej

Hardcore życia! Doda o chorobie mamy

MA 23 września 2015 08:25
Dorota Rabczewska z mamą
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Dorota Rabczewska i jej mama, Wanda Rabczewska były kompletnie zaskoczone, gdy pojawiła się choroba. Właśnie się pokłóciły i mama wysłała SMS-a na pogodzenie. W ostatnim zdaniu napisała, że... ma raka! Dorota natychmiast wzięła sprawy w swoje ręce. Zajęła się matką... i ojcem, który kompletnie się rozkleił.

Doda: Musiałam być silna, stać się ich filarem. Tak naprawdę to ja jedna musiałam zachować zimną krew i panować nad sytuacją. Pamiętam zresztą, że to samo przeszłam przy Nergalu, kiedy dowiedziałam się, że ma białaczkę.

Dorota Rabczewska z mamą
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Ciężka choroba wzmacnia rodzinne więzi. Doda przywoziła mamie jedzenie do szpitala. Siedziała przy łóżku i wbrew wszystkiemu rozśmieszała ją. Przyznała się nawet, że ma nowego chłopaka. Dodawała jej sił do życia.

Wanda: Każda operacja to przecież ryzyko, ale Dorotka była cały czas ze mną, przy mnie. Przy niej naprawdę dużo mniej się lękałam. Nawet kocyk sobie przenosiłaś, rozkładałaś około mojego łóżka i spałaś na podłodze. Dorotka to dobre kochane dziecko.

Dorota Rabczewska z mamą
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

 

Gdy po pierwszej operacji wydawało się, że wszystko będzie dobrze, Doda zabrała mamę na lody. O mało co, a doszłoby do tragedii.

Wanda: Wtedy myślałam, że umrę. Dostałam ataku, spuchłam cała. Byłam biała jak papier. Przewróciłam się na ziemię, a mąż krzyczał: "Wandeczko, walcz, walcz".

Na sygnale odwieziono matkę gwiazdy do szpitala. Doda siedziała na korytarzu sztywna ze strachu. Ten atak strasznie ją przeraził. Zrozumiała, że rodzice nie są nieśmiertelni. Że musi o nich dbać.

Dla Waszej rodziny ten rok był ciężką próbą?

Doda: Próbą? Największym hardcorem życia!

Więcej o dramatycznym sprawdzianie dla rodziny gwiazdy w najnowszym numerze "Vivy!", na rynku od czwartku.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?