Daniel Qczaj, VIVA! wrzesień 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O TYM JEST GŁOŚNO

Qczaj oburzony decyzją jednego z sądów: „Trzęsę się z nerwów, coś we mnie pękło…”

Poszło o słowa Kai Godek na temat LGBT

Rafał Kowalski 28 maja 2020 13:55
Daniel Qczaj, VIVA! wrzesień 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Ogromne emocje w Danielu Kuczaju wzbudziła wczorajsza informacja o tym, że Sąd Rejonowy dla warszawskiej Pragi-Północ umorzył sprawę Kai Godek. Działaczka pro-life była oskarżona przez 7 mężczyzn o zniesławienie za wypowiedź o LGBT sugerującą, że osoby homoseksualne chcą adoptować dzieci, by je molestować i gwałcić. Znamy szczegóły sprawy oraz treść oświadczenia, które w sprawie wydał poruszony całą sytuacją Qczaj.

Qczaj oburzony decyzją sądu w sprawie Kai Godek

Przypomnijmy, że w 2019 roku, aktywistka Kaja Godek w kontrowersyjny sposób wypowiedziała się na temat osób LGBT. „Walka z pedofilią w Kościele i w każdym środowisku, to musi być przede wszystkim ograniczenie wpływu homolobby i tego nie robi żadna siła polityczna dzisiaj w Polsce. Dlatego że to pederastia jest wstępem do pedofilii i to pokazuje film braci Sekielskich. Tam na sześć przypadków molestowania pięć ma charakter homoseksualny. I to zawsze tak jest. Teraz geje mówią, że chcą adoptować dzieci. Dlaczego chcą adoptować dzieci? Bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty”, oto pełna wypowiedź działaczki pro-life, która miała miejsce podczas wywiadu dla Polsat News.

Sprawę o zniesławienie za te słowa wniosło 7 mężczyzn. Sąd na warszawskiej Pradze uznał jednak, że żaden z nich nie umie udowodnić, że jest homoseksualny i że słowa Kai Godek go dotyczą. Stąd decyzja o umorzeniu postępowania. „Umorzenie tej sprawy potwierdza, że w Polsce jest wolność słowa, szczególnie jeśli mówi się w interesie społecznym”, mówiła później 38-latka.

O tym, że decyzja sędzi jest zaskakująca i niezrozumiała informowała część dziennikarzy, ale i gwiazd. Jedną z nich był Daniel Kuczaj, który kilka miesięcy temu przyznał, że nie tylko jest gejem, ale i miał trudne dzieciństwo, w którym był molestowany seksualnie. Trener nie przebierał w słowach, gdy spontanicznie mówił na Instagramie do swoich fanów. „Tak się denerwuję, że aż się trzęsę. Proces Kai Godek został umorzony. Chodzi o proces odnośnie jej słów, że geje chcą adoptować dzieci, by je molestować i gwałcić! I ona sobie może używać takich słów, może obrażać ludzi, może mówić o kimś takim jak ja, kto całe życie przeżył jako ofiara pedofila… I ona sobie może mówić coś takiego o mnie, że ja chcę adoptować dziecko, żeby je molestować. Sprawa została umorzona i ona może sobie tak mówić… Gdzie my, ku*wa, żyjemy?”, podsumował Daniel Kuczaj całą sprawę.

Następnie napisał na swoim profilu długi post, w którym kontynuował trudny temat. „Walczę z depresją i lękami... Tylko ja wiem ile wysiłku mnie to kosztuje i jak każdego dnia z tym walczę... […] A dziś sąd, sąd który powinien być sprawiedliwy ogłosił, że można mi przypisać czyny oprawcy, który zaczął mnie krzywdzić gdy miałem 7 lat! Ukochani moi, jako Daniel Józek Qczaj, Wasz Ukochanek który każdego dnia stara się motywować Was do ukochanio siebie, kołcz rzyci wspierający w walce o  zdrowie, jako gej i po prostu dobry człowiek, nie zgadzam się na to by stawiać mnie na równi z moim oprawcą...To boli... bardzo boli...”, napisał gwiazdor w sieci.

Trener wierzy, że sytuacja w kraju niedługo się zmieni, ponieważ nie chciałby mieszkać w żadnym innym miejscu na świecie. „Pytacie mnie czasami dlaczego nie chcę wyjechać z Polski... Kochani, nie po to tyle przeżyłem, by teraz zdupcać stąd jak trusia! Wierzę w dobrych ludzi w tym kraju, a moje profile udowadniają ile Was jest!”, wyraził nadzieję na swoim Instagramie.

Qczaj zapisał też transmisję na żywo, w której komentował sprawę Kai Godek i decyzję warszawskiego sądu, z którą się nie zgadza. Zachęcamy do wysłuchania tego wystąpienia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ukochani moi, włączyłem telefon pod wpływem emocji, które wezbrały we mnie po przeczytaniu słów: Proces Kai Godek za słowa że „geje chcą adoptować dzieci, by je molestować i gwałcić” -umorzony. Skarżący, nie udowodnili, że wypowiedź ich dotyczy (tj.że są gejami)” Absturd goni absurd!!! Trząsłem się z nerwów, coś we mnie pękło... Walczę z depresją i lękami... Tylko ja wiem ile wysiłku mnie to kosztuje i jak każdego dnia z tym walczę... A dziś sąd, sąd który powinien być sprawiedliwy ogłosił, że można mi przypisać czyny oprawcy, który zaczął mnie krzywdzić gdy miałem 7 lat! Ukochani moi, jako Daniel Józek Qczaj, Wasz Ukochanek który każdego dnia stara się motywować Was do ukochanio siebie, kołcz rzyci wspierający w walce o zdrowie, jako gej i po prostu dobry człowiek, nie zgadzam się na to by stawiać mnie na równi z moim oprawcą... To boli... bardzo boli... A ktoś się z tego cieszy... „wygraliśmy z LGBT” - piszą Tak Kaju, wygraliście: kolejne samobójstwo nastolatka, kolejny atak nienawiści, kolejną depresję... Ale są w tym kraju piękni ludzie, ludzie którzy chcą równości i co za to dostają? Dostają zarzuty prokuratorskie, jak Pani Kierownik Ikei💛💙, która zwolniła pracownika - homofoba piszącego o „wiązaniu kamienia u szyi”!!! Pytacie mnie czasami dlaczego nie chcę wyjechać z Polski... Kochani, nie po to tyle przeżyłem, by teraz zdupcać stąd jak trusia! Wierzę w dobrych ludzi w tym kraju, a moje profile udowadniają ile Was jest! Kochom Was! Dziękuje, że jesteście... nie usuwam tego live mimo, że z nerwów trzęsę się jak galareta... Wiem, że to rozumiecie! 💙💚💛🧡❤️💜 Daniel Józek Qczaj - #kołczrzyci #ukochojsie #inowytrwaj #qczaj #paczqczaj #inomiłość

Post udostępniony przez Qczaj (@qczaj)

Kaja Godek, twarz ruchu antyaborcyjnego w Polsce
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Daniel Qczaj, VIVA! wrzesień 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

TAGI #Qczaj

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.