Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Parocki & Brzozowski w sesji do magazynu VIVA! MODA
Fot. Zuza Krajewska
SESJA - VIVA! MODA

Oni nas ubierają, a my ich... rozbieramy. Naga prawda o polskiej modzie - odważna sesja znanych projektantów!

Marcin Brzeziński 8 marca 2016 09:15
Parocki & Brzozowski w sesji do magazynu VIVA! MODA
Fot. Zuza Krajewska

Tego jeszcze nie było! W najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA polscy projektanci pozują… bez ubrań! Na odważną (a czasem zabawną) sesję i zwierzenia o znaczeniu nagości w ich pracy udało nam się namówić m.in. Gosię Baczyńską, Joannę Przetakiewicz, Ewę Minge, Agnieszkę Maciejak, Mariusza Przybylskiego, Łukasza Jemioła i duet Paprocki & Brzozowski.

Paprocki&Brzozowski - nadzy panowie dwaj

Najsłynniejszy polski duet projektantów pracuje razem już ponad 15 lat. Do tej pory wszyscy pytali ich wyłącznie o ubrania. My zapytaliśmy… o nagość. A Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski odpowiedzieli: „Wszyscy projektanci ubierają, można nawet powiedzieć, że przebierają. Ubranie jest kostiumem. A prawdą jest nagość. Jest czymś szczerym. Rozbieranie jest ekscytujące, bo wiesz, że za chwilę odkryjesz tajemnicę”.

Ewa Minge w raju

Ewa Minge ukończyła kulturoznawstwo i historię sztuki. Z modą związana jest od ponad 20 lat. Pokazy jej kolekcji odbywają się nie tylko w Warszawie, lecz także w Rzymie, Mediolanie, Berlinie i Paryżu. Projektantka nie boi się nagości, ale w tych sprawach poleca pewną ostrożność: „Trzeba uważać, żeby nagość nie ocierała się o erotykę pornograficzną. Kocham kobiety, kobiece ciało jest bardzo inspirujące. Lubię ubierać, rozbierając, bo jest to rodzajem wyrazu artystycznego”. Nam ta recepta na niezawodny seksapil bardzo przypadła do gustu!
 

Ewa Minge w sesji do magazynu VIVA! MODA
Fot. Zuza Krajewska

Ewa Minge w dżinsowym zestawie z własnej kolekcji (customized) i szpilkach Isabel Marant. Modelka Maddie w dżinsowej kurtce i spodniach Eva Minge i szpilkach Gianvito Rossi/Moliera2.

 

Polecamy także: Ekskluzywny wywiad z Anją Rubik w nowym magazynie VIVA! MODA. Poznaj sekrety kariery naszej top modelki!

Czego nie wiecie o Mariuszu Przybylskim

Jeden z najbardziej tajemniczych polskich projektantów czyli Mariusz Przybylski. Od lat ubiera Sebastiana Karpiela-Bułeckę i Marcina Bosaka. A my postanowiliśmy go rozebrać i poznać część jego tajemnic. Czy nam się to udało? Mariusz Przybylski nie byłby sobą, gdy nie pozostawił czegoś tylko dla siebie: „Nagość kojarzy mi się z bliskością i intymnością. I taką nagość, w pełnym wydaniu, bardzo sobie cenię i nie prezentuję jej przypadkowo. Dlatego też w naszej sesji sporo pozostawiam w sferze domysłów. Ubieranie ludzi to mój ukochany zawód, a zarazem moja największa pasja. Uważam, że dobre ubranie może być bardziej sexy niż nagość podana na talerzu”.

 

Mariusz Przybylski do sesji do magazynu VIVA! MODA
Fot. Zuza Krajewska

Mariusz Przybylski w butach Nike/Run Colors i skarpetkach Happy Socks. Modelki w spodniach, kamizelkach i daszkach z kolekcji Mariusza Przybylskiego i butach Nike/Run Colors.

 

 

Gosia nie lubi swoich zdjęć

Gosia Baczyńska jako jedyna polska projektantka znalazła się w oficjalnym kalendarzu pokazów podczas paryskiego Tygodnia Mody. Zdecydowanie woli ubierać niż rozbierać. „Ubranie jest symbolem postępu. Jednym z najważniejszych czynników odróżniających nas od zwierząt. Daje nam realny wpływ na to, jak postrzegają nas inni. A nagość jest dla mnie jednoznaczna z brakiem tajemnic". W wywiadzie dla VIVY! wyznała, że nie lubi siebie oglądać na zdjęciach, niezależnie od tego czy jest ubrana czy nie.

 

Gosia Baczyńska w sesji do magazynu VIVA! MODA
Fot. Zuza Krajewska

Modelka Ola w sukience, a modelka Maddie w koronkowym kombinezonie z kolekcji Gosi Baczyńskiej

 

 

Inne zdjęcia z tej sesji znajdziesz tylko w najnowszym wydaniu magazynu VIVA! MODA. Odkryj nagą prawdę o polskiej modzie!
 

Polecamy też: Zobaczcie najbardziej pożądane buty sezonu! Zaprojektowali je Manolo Blahnik i Rihanna.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…